Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /www/hosting695/blanensko.info/cpdn/popis.php:1) in /www/hosting695/blanensko.info/cpdn/popis.php on line 10

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /www/hosting695/blanensko.info/cpdn/popis.php:1) in /www/hosting695/blanensko.info/cpdn/popis.php on line 10
CPDN BOINC Team - Podrobný popis jak to funguje {*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

img   Podrobný popis jak to funguje

linka

Technické požadavky
  Před instalací BOINC si prosím přečtěte technické požadavky. Běh aplikace BOINC je docela náročný zejména pro procesor, je nutné jeho dobré chlazení, dochází k jeho zahřátí. K problémům dochází u notebooků zvláště s přehřátím, jestliže jsou takto zatíženy po dlouhou dobu a s počítači s malou operační pamětí RAM, protože potřebují neustále zapisovat na disk. Abyste se vyhnuli problémům, přečtěte si prosím pozorně technické požadavky. Jestliže Váš počítač nevyhovuje minimálním technickým požadavkům, doporučujeme nespouštět projekt. Jestliže jste se již do projektu zapojili a zjistili jste, že Váš počítač je neúměrně zatížen, z projektu se odpojte. Můžete se pak zapojit do jiného projektu, vhodného pro Váš počítač.

Jak se připojit do projektu
- Nejdříve si vytvořte účet zde
- Zkontrolujte, popřípadě nastavte nebo změňte nastavení svého účtu zde. Toto nastavení můžete změnit i kdykoli v budoucnu.
- Obdržíte email obsahující Vaše identifikační číslo ID. Email si uložte.
- Stáhněte si klienta BOINC, nainstalujte jej a spusťte. Budete dotázání na URL adresu projektu a na hodnotu ID (Account ID), kterou jste obdrželi emailem. Na operačním systému Windows NT, 2000 a XP musíte být správcem systému.
- Klient BOINC se pak připojí k serveru climatepredicition.net, zaregistruje Váš účet a pošle Vám první model klimatu k výpočtu.
 
  Jestliže klient BONIC nestáhne žádnou jednotku k výpočtu, zkontrolujte URL adresu projektu, zkontrolujte jestli Vaše konfigurace PC (tj. volné místo na disku, velikost paměti, rychlost procesoru) odpovídá technickým požadavkům, ujistěte se, že nastavení uživatel/počítač na webu je správně nastaveno.

Když je nastavení BOINC na Vašem PC v pořádku,
vše funguje následovně:
 
popis
 

1. Vaše PC obdrží seznam pokynů od plánovacího serveru projektu. Druh pokynů závisí na konfiguraci Vašeho PC: např. server Vám nepošle úlohu, která vyžaduje více operační paměti než máte. Pokyny mohou obsahovat více samostatných částí úloh. Projekty mohou podporovat několik úloh a server Vám může zaslat kteroukoliv z nich. Aktuální úlohu právě běžící na climateprediction.net zjistíte tady.
2. Vaše PC stáhne z datového serveru spustitelné a vstupní soubory úlohy. Jestliže uvolní nové verze úloh, spustitelné soubory budou automaticky nahrány do Vašeho PC.
3. Vaše PC spustí úlohu a výpočet dat.
4. Vaše PC odesílá výběr výpočtů zpět datovému serveru.
5. Vaše PC oznámí kompletní výsledky úlohy plánovacímu serveru a obdrží další pokyny pro následnou úlohu. Toto se potom dále pořád opakuje, dokud se z projektu neodhlásíte, či neodinstalujete BOINC klienta.
 
BOINC klient provádí vše automaticky bez jakéhokoli dalšího zásahu.linka