{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Místostarosta Polák zvedá blanenskou radnici

Řekne se "blbý logo". Ale kolik zábavy se s ním užije. Naposledy v polemické reakci místostarosty Poláka v posledním čísle Monitoru. "Nezaznamenal jsem ani jeden negativní ohlas...," tvrdí Polák.

Redakce serveru Blanensko.info to však říct nemůže. Již v článku z 8.července jsme citovali několik negativních ohlasů. Ty potvrdila naše anketa, ve které se z celkového počtu 160 hlasujících vyjádřilo plných 75% opět negativně.

A jak vidí loga místostarosta Ivo Polák? Jako zástupci blanenské radnice se mu samozřejmě líbí. Vybrali jsme tři nejvtipnější pasáže z jeho reakce na kritiku Jiřího Šrámka z posledního čísla Monitoru.

1. Musím konstatovat, že téměř nikdo, s kým jsem se bavil, nehledal za tímto návrhem nějakou symboliku, nebo co jim (výročním logem - pozn. redakce) chtěl autor říci, ale považovali je za zdařilé. Symboliku však lze také vnímat jako zvedající radnici (logo 02 - pozn. redakce).

Bylo by jistě zajímavé vědět, s kým místostarosta Polák výroční loga probíral. Loga jsou přece od toho, aby něco symbolizovala! Nenápadně to připouští i Polák, který navrhuje interpretaci tzv. zvedající se radnice. Ta je stejně humorná jako samotná loga.

2. Pisatel (Jiří Šrámek - pozn. redakce) však uvedl ve svém článku pouze část skutečnosti. Nebylo totiž zmíněno, že vytvořená loga jsou dvě (jedno opravdu se znakem města), která budou využívána v roce oslav v propagačních materiálech akcí k tomuto významného výročí.

Místostarosta Polák našel skutečnou chybu v argumentaci Jiřího Šrámka. Ten však chtěl blanenskou radnici zřejmě ušetřit ještě většího trapasu, protože druhé logo (logo 01) je už přímo otřesné.

3. Nevím, proč by mělo být paradoxní, že autor zmíněného loga je zároveň autorem oficiálního městského znaku. Naopak si myslím, že vytvoření loga ke 100. výročí bylo svěřeno do správných rukou.

Škoda, že článek místostarosty Poláka nebyl delší. Seběvědomí, které Polák nabral po prvních dvou odstavcích, již nezná mezí. Vzhledem ke zmíněnému faktu, že autor výročních log je současně autorem městského znaku, můžeme být rádi, že Blansko nemá ve znaku slavnou šikmou věž. Ta naše by se ale samozřejmě zvedala.

Výsledky hlasování na www.blanensko.info:
Otázka: 100. výročí města Blanska: Líbí se vám loga oslav?
Výsledky (celkem hlasovalo 160 lidí): 25% ano, 75% ne

Přepis článku z Monitoru: Ivo Polák - Logo se líbí
Diskuze: Logo ke 100. výročí povýšení Blanska na město
Článek ze dne 8.7.2004: Lascivní nebo hrubý výsměch?

Za redakci Blanensko.info: Tomáš Večeřa a Jan Kříž

Ivo Polák
Mgr. Ivo Polák

logo 01
logo 01

logo 02
logo 02


publikováno: 12.8.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Jedete na dovolenou do Vranova nad Dyjí? Ubytujte se ve Vranově nad Dyjí a budete maximálně spokojeni. Hledáte levné ubytování? Přijďte se ubytovat do našeho penzionu v Havraníkách.