{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Návrat k setkání: Bowlingové centrum v zámeckém parku

  Na okraji blanenského zámeckého parku vyroste nové společenské a sportovní centrum. Zastupitelstvo města odsouhlasilo prodej částí pozemků pod parkovištěm při ulici Úvoz u Sýpky na vybudování Bowlingového centra. Dle Vlastimila Chládka, který společensko sportovní centrum chce postavit, začne výstavba v červnu letošního roku a bude dokončena v říjnu téhož roku. "Blansko se tak brzy může pochlubit novým bowlingem s osmi drahami a špičkovou technologií, který bude mít ambice být nejlepším v republice," dodává Chládek. Tento podnikatel nebude v Blansku investovat poprvé. V minulosti již postavil squashové centrum naproti vlakovému nádraží.

Bowlingové centrum Bowlingové centrum

  Při setkání s vedením blanenské radnice pod názvem Vedení města zodpoví dotazy občanů padla mimo jiné i otázka na polohu bowlingového centra a případné jeho umístění na Sportovním ostrově. Na otázku reagoval místostarosta Ivo Polák: "Bowlingové centrum není chápáno jen jako sportovní, ale i společenské centrum včetně malého občerstvení a již dříve bylo společensko-sportovní centrum vymezeno do územního plánu města ...". "Je to v souladu s územním plánem, který počítá v této části města s větší občanskou vybaveností. Město však v současnosti nemá peníze na to, aby zde investovalo. Také investorů, kteří do města chtějí vložit vlastní prostředky, moc není. Navíc to pomůže k zviditelnění Blanska" dodal místostarosta Jindřich Král.

  Několik občanů včetně některých členů zastupitelstva poukázalo na skutečnost, že město pozemky prodalo pod cenou. Navíc jsou pozemky v centru města. Tuhle skutečnost přiznal i místostarosta Jindřich Král. "Pozemek jsme prodali za čtyři sta korun na metr čtvereční, což je nižší hranice ceny stavebních pozemků v našem městě. Cenu jsme však stanovili s tím, že nebudeme na vybudování komplexu přispívat. Platit nebudeme ani na výstavbu inženýrských sítí. Nechtěli jsme tedy stavbu prodražovat pořizovacími investicemi. Chtěli jsme, aby investor stavěl a ne aby si ji rozmyslel jen proto, že by se mu zdál pozemek nedostupný," obhajoval rozhodnutí zastupitelstva blanenský místostarosta.

Zámecký park Zámecký park

Zápis s jednání zastupitelstva města
  Zastupitelstvo souhlasí s odprodejem částí pozemků parc. č. 1369/14, 1469, 1470 a 1471, vše ostatní plochy o celkové výměře cca 1050 m2 , vše v k. ú. Blansko (částí pozemků zastavěných budovou "Bowlingového centra") panu Ing. Vlastimilu Chládkovi, bytem Brno, za cenu 400,- Kč/m2 s tím, že kupující uhradí veškeré náklady s převodem spojené včetně daně z převodu nemovitosti a uhradí případné náklady na přípravu pozemku pro výstavbu, tj. přeložky sítí, apod. V případě, že pro zamýšlenou výstavbu na převáděných částech pozemků nebude vydáno územní rozhodnutí a stavební povolení, nebude odprodej realizován a toto usnesení pozbývá platnosti (pozemky pod parkovištěm při ulici Úvoz v Blansku, u Sýpky).


publikováno: 31.3.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

čištění kanalizace Vám V Brně a celém Jihomoravském kraji zajístí firma STRÖER. Hledáte typ na výlet, restauraci nebo místo na dovolenou? Hledejte na našem novém portále, který se specializuje na Vranov nad Dyjí, vranovskou pláž a okolí.