{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona HC Blansko: Prohra s Technikou

V neděli bylo jedenácti zápasy dohráno desáté kolo druhé ligy. Nejzajímavější výsledek se zrodil na východě, kde Nový Jičín, který před zápasem dělily od jeho soupeře ze Šternberka pouhé dva body, tvrdě narazil. Ve středu dokázal solidně vzdorovat Hodonínu, tentokrát se ale vrací domů s osmigólovým přídělem. Přitom po dvou třetinách nebylo skóre nijak děsivé - 2:0 pro hostitele. Jenže závěrečné dějství přineslo smršť v podobě šesti branek a Šternberk se i díky tomu drží stále na dohled předním pozicím. Svůj osmý letošní zářez si připsal domácí bombarďák Zima, který otevřel střelecký účet střetnutí a navíc přidal ještě jednu asistenci.

Nárůst formy potvrdila ve skupině Východ brněnská Technika, když přesvědčivě zdolala Blansko, přeskočila jej v tabulce a zařadila se na páté místo za Orlovou. Ta podlehla nejtěsnějším možným rozdílem stále neporaženému Hodonínu, v jehož dresu skóroval v desáté minutě Peš a žádné další změny stavu se už nekonaly.

Přerov porazil v souboji mužstev ze středu ligy Velké Meziříčí 3:1, a to hlavně díky slepeným zásahům Dittricha a Martináka z dvaapadesáté minuty, mezi nimiž uběhlo přesně dvacet sedm vteřin.

Skupina Východ

VSK Technika Brno – HC Blansko 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Mráz (Sedláček), 18. Sedláček (Mráz, Petlák), 31. Dibelka (Fojtík), 55. Sedláček (Jelínek), 58. Jelínek (Sedláček, Zapletal) - 24. Kubica

HHK Velké Meziříčí - HC Minor 2000 Přerov 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Sedláček (Raus) - 33. Koutný, 52. Dittrich, 52. Frieb

SHK Hodonín - HC Orlová 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 10. Peš (Baránek)

HC TJ Šternberk - HC Nový Jičín 8:1 (1:0, 1:0, 6:1)
Branky a nahrávky: 11. Zima (Jurák), 38. Vích (Jurák), 45. Smolík (Dobrý), 49. Vích (Poledna), 54. Mikeš (Stříteský, Jurák), 55. Dobrý (Fiala), 57. Stříteský (Mikeš, Zima), 58. Dalloš (Dobrý, Hruška) - 51. Kuděla (Slabý)