{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Boskovice letos získaly více peněz

Rekordní milion korun získaly letos Boskovice na Blanensku od ministerstva kultury na regeneraci své městské památkové zóny. Ve srovnání s loňskem se výše příspěvku zvýšila o třetinu. Peníze město použije na obnovu částí tří objektů. V boskovické památkové zóně je jich 50. Tvoří ji především historické židovské město.

"Považujeme za velký úspěch, že se podařilo příspěvek zvýšit," řekla boskovická místostarostka Jaromíra Vítková. Připomněla, že její součástí městské památkové zóny je také zámek, hrad, synagoga se vzácnou výmalbou a několik kostelů.

Téměř polovina získaných prostředků bude použita na opravu části fasády a obnovu vstupního schodiště do objektu Rezidence. Jde o objekt postavený roku 1729 rodem Ditrichštejnů. Nyní budova patří městu - je v ní Muzeum Boskovicka zřizované radnicí.

Další investice půjdou do obnovy mozaiky v salle terreně boskovického zámku. Místnost propojuje objekt s jeho zahradou a je každou poslední sobotu v měsíci využívána jako obřadní síň.

Dotace umožňuje pomoci i v opravě fasády Domů U Vážné studny v centru boskovického židovského města. Procházky po něm lákají tisíce turistů. Každý rok se v Boskovicích konají kulturní festivaly snažící se napomoci v obnově židovského města.

Autor: ČTK

publikováno: 18.4.2006
Boskovice
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.

plexi