{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Nezaměstnanost klesla

Jihomoravské úřady práce evidovaly v březnu 2006 téměř o 2000 nezaměstnaných méně než v únoru. Na sedmi úřadech hledalo práci 59.120 osob, míra nezaměstnanosti klesla z únorových 10,4 procenta na deset procent. Jde opět o pátý nejhorší výsledek v zemi. V Česku se nezaměstnanost snížila o 0,3 procentního bodu na 8,8 procenta. Vyplývá to z údajů ministerstva práce a sociálních věcí. Podle odborníků stojí za poklesem hlavně začátek sezonních prací.

Nezaměstnaných ubylo ve všech jihomoravských okresech. Je jich méně i ve srovnání s březnem 2005, a to o 0,6 procenta. Absolutní počet nezaměstnaných se na jihu Moravy během března snížil o 2137 na 63.442 uchazečů. Úřady práce nabízely 8756 volných míst, tedy o 300 více než na konci února.

Pod devět procent se dostala míra nezaměstnanosti v krajském městě, bez práce tam bylo 18.125 lidí. To je nejlepší výsledek od června 2002. Situace na trhu práce pozvolna zlepšuje. V regionu Blansko klesla míra nezaměstnanosti z únorových 8,1 % na 7,7 % v březnu.

Míra nezaměstnanosti se vypočítává podle dosažitelných uchazečů. Mezi ně nepatří například lidé v pracovní neschopnosti, ženy na mateřské dovolené nebo lidé, kteří se účastní rekvalifikačních kurzů.

Zdroj: ČTK

publikováno: 12.4.2006
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

Ubytování v penzionu okr. Znojmo a klidném prostředí pro vaši dovolenou. Nabízíme levné ubytování na Znojemsku za nízké ceny. Hledáte typ na výlet, restauraci nebo místo na dovolenou? Hledejte na našem novém portále, který se specializuje na Vranov nad Dyjí, vranovskou pláž a okolí.