{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona K jeskyním povede objížďka

Komplikovaný budou mít turisté výlet za krásami Moravského krasu. Zájemci, kteří se chystají autem do Punkevních jeskyní či do Kateřinské jeskyně, budou muset cestovat po objížďce. Obvyklou příjezdovou trasu vedoucí od Blanska ke Skalnímu mlýnu začali opravovat silničáři. „Frézujeme povrch, ještě do Velikonoc bude doprava svedena do jednoho pruhu, od 18. dubna bude silnice úplně uzavřena, a to od křižovatky u Slévárny ČKD až po Skalní mlýn. Uzavírka je naplánovaná až do 11. června, snad to ale stihneme dřív,“ uvedl Miloš Bažant, vedoucí blanenské pobočky Správy a údržby silnic.

Návštěvníci budou muset jet k Hornímu můstku propasti Macocha. Odsud vede dolů k jeskyním lanovka, lidé mohou jít i pěšky po takzvané Salmově stezce.

„Všechny objížďky by měly být značené, přesto už upozorňujeme zájezdy, které mají objednané vstupy, aby si udělaly dostatečnou časovou rezervu. Pokud se zpozdí, může být problém zajistit jim prohlídku, vstupy už máme hodně zaplněné,“ potvrdil vedoucí Správy jeskyní Moravského krasu Jiří Hebelka.

Ještě větší problémy budou mít ti, kteří se na prohlídku vypraví vlakem do Blanska a poté autobusem. Pravidelnou linku z Blanska totiž dopravci přes týden zruší.

„Náhrada za linku 226 z Blanska na Skalní mlýn pojede jen v sobotu a neděli. V pracovní dny lidé mohou jet linkou 323, vystoupit pod Vilémovicemi a asi dva kilometry na Horní můstek dojít pěšky po silnici,“ popsal vedoucí dispečer osobní dopravy ČAD Blansko Richard Maňoušek.

Na nápor turistů směřujících z Horního můstku k Punkevním jeskyním je podle provozovatelů lanovka připravena. „Se zvýšeným zájmem o cestu lanovkou počítáme. Kapacita je naprosto dostačující, budeme jezdit deset hodin denně, převézt tak můžeme až 3500 lidí. Do Punkevních jeskyní přitom může denně zhruba 1500 lidí, takže určitě svezeme každého,“ uvedl náčelník lanovky Radek Hejč.

Zdroj: Mladá fronta DNES

publikováno: 11.4.2006
Moravský kras
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

Hledáte typ na výlet, restauraci nebo místo na dovolenou? Hledejte na našem novém portále, který se specializuje na Vranov nad Dyjí, vranovskou pláž a okolí.V případe uspané kalizace pomůže firma STRÖER, provedeme kompletní čištění kanalizace.