{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Z výškové budovy prchají nájemníci

Jako dům hrůzy už někteří lidé v Blansku začínají titulovat desetipatrovou dominantu centra města. Výškový dům patřící blanenské radnici se totiž začíná rozpadat doslova před očima.

A z objektu na Smetanově ulici, v němž jsou nevyhovující rozvody, netěsnící okna, problémy s potrubím a desítky dalších závad, už také začali utíkat největší nájemníci.

Před měsícem takzvaný „výškáč“ opustili pracovníci finančního úřadu, kteří obývali šest z deseti pater budovy. Nyní odchod do vhodnějších prostor oznámil i další velký nájemce, katastrální úřad.

Pracovníci katastrálního úřadu, kteří ve výškové budově obývají kanceláře hned ve třech patrech, už mají jasno i v tom, kam zamíří. Stěhovat by se měli do bývalého sídla Pozemkového úřadu na Seifertově ulici.

Tím bude zřejmě dílo zkázy dokonáno. Už nyní, kdy radnice přišla o příjmy od největšího nájemníka, připouští vedení města problémy. Sto milionů korun potřebných na opravy výškového domu chybí, nepodařilo se získat ani žádnou dotaci.

Pokud se nepovede plánovaný prodej, o opravě či bourání budovy, které by přišlo zhruba na 25 milionů korun, rozhodne až nové vedení města vzešlé z červnových voleb.

Zdroj: Mladá fronta DNES

publikováno: 5.4.2006
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.