{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Zahájení turistické sezony s rekordem?

Na aprílovou neděli 2. dubna 2006 v blanenském zámeckém parku pro všechny milovníky turistiky, a dobré zábavy, kterým nevadí ani špetka recese připravila Blanenská informační kancelář „Blanka“ tradiční Slavnostní zahájení turistické sezony na Blanensku. Letošní akce se bude konat pod názvem:

Ve stopách Kašpara Krásy Blanenského, aneb Překonejme rekord!

Jak si jistě mnozí vzpomínají, v loňském roce byla při této příležitosti veřejnosti poprvé představena geniální osobnost Cimrmanova současníka a zdejšího rodáka Kašpara Krásy Blanenského. Vědecký tým, který se touto věhlasnou osobností po celý uplynulý rok pilně zabýval, shromáždil za tu dobu spoustu zajímavých dokumentů a předmětů. Připravil z nich nyní expozici v zámeckém sklepení nazvanou Kabinet krásných kuriozit, která bude právě na aprílovou neděli slavnostně otevřena.

Stěžejním bodem nedělního programu však bude připomínka slavného „Aprílového dezorientačního pochodu“, který Kašpar Krása a jeho přátelé Jára Cimrman a sir Archibald Base absolvovali po Blansku na aprílovou neděli v roce 1906. Společný start asi hodinového zrekonstruovaného pochodu bude v neděli 2. dubna v 9. 30 u Blanenské informační kanceláře Blanka.

V zámeckém parku celé dopoledne v 11.00 hodin vyvrcholí. Kromě vlastního slavnostního zahájení sezony se zde chceme ve spolupráci s Agenturou Dobrý den z Pelhřimova při této příležitosti pokusit o překonání současného rekordu ve velmi kuriózní disciplíně, totiž v počtu lidí na jednom místě, kteří mají schválně obutou každou botu jinou! Stávající český rekord drží město Sedlčany s počtem 43 lidí.

Přijďte se tedy 2. dubna 2006 pobavit do zámeckého parku a pomozte nám při té příležitosti vytvořit nový kuriózní rekord!


Bližší informace podá Blanenská informační kancelář Blanka tel.: 516 410 470, e-mail: infocentrum@blansko.cz

publikováno: 30.3.2006
Boty
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

Dodáme Vám kvalitní plovoucí podlahu a budete-li potřebovat laminátovou podlahu tak vás uspokojíme také. Firma STRÖER se specializuje na čištění kanalizace frézovací technikou a tlakovými vozy.