{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Loupežníci z Blanska se znovu perou ve finále

Z tváří jim trčí mohutné chomáče fousů, z ostrých pohledů jde strach. Nejspíš byste je hádali na tlupu loupežníků. A blanenští hokejisté k nim ani poslední dobou nemají daleko: nezkrotní bojovníci se po roce znovu prodrali až do finále východní skupiny druhé ligy.

Drží si i loňské rituály. "Osvědčilo se nám to, takže se opět neholíme. Sice nás to poznamenává na kráse, ale má to psychologický efekt. Manželky to musí vydržet," vypráví "svobodný" trenér Král.

Ve finále se jeho podřízení ode dneška popasují s brněnskou Technikou, největším favoritem soutěže. "Já ovšem v sérii favorizuji Blansko. Má skvělou formu," překvapuje kouč Techniky Leoš Zajíc.

Až takový respekt si svým neohroženým nájezdem do finále Blansko vydobilo. A smělými cíly hrozí dál. "Finále je pěkné, ale naším přáním je vyhrát jej," prohlásil Král. Blanenští už si o druholigový titul zahráli loni, tenkrát to byl historický úspěch. Jenže euforie neopadla, Králova družina znovu válí.

Blansko v tomto play-off ještě nezakolísalo, vyhrálo všech šest zápasů a kromě perfektní defenzivy se také naučilo střílet góly. "Na to jsme se zaměřili. Navíc opět spoléháme na týmový duch a výborný kolektiv, chytli jsme optimální formu," raduje se blanenský kouč. "Ale Technika, to bude něco úplně jiného než dosud. Ta teprve prověří naše kvality."

Brněnský tým po celou sezonu vládl soutěži a i ve vyřazovacích bojích si vede suverénně. "Všechno šlape podle našich představ," libuje si brněnský trenér Zajíc. "Ale jsme teprve ve finále a to je zatím málo." Technika si postavila za cíl vyhrát druhou ligu a pokusit štěstí v baráži o soutěž výš. "Porazit Blansko ale bude nesmírně těžké. Musíme být trpěliví, série určitě neskončí po třech zápasech," tuší Zajíc.

První bitva o jižní Moravu je na programu v brněnském Rondu dnes v 18.00.

Zdroj: MF Dnes

publikováno: 27.2.2006
HC Blansko
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.