{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Turnaj Go již o víkendu

Go klub a Sdružením Ulita vás zvou na II. Blanenský turnaj v Go konaný ve dnech 18. - 19. února 2006. Turnaj se uskuteční na základní škole Masarykova a je přístupný všem hráčům.

Po loňském úspěchu prvního ročníku se stal letošní přímou kvalifikací na Mistrovství republiky - Grand Prix ČR. Předběžne se přihlásilo 70 hráčů nejen z České republiky, ale také ze zahraničí. Přesný rozpis včetně propozic naleznete na stránkách turnaje.

Co je to go?

Go patří mezi nejstarší deskové hry na světě. Vzniklo v Číně před více než 4000 lety a bylo tradičně považováno za jedno ze čtyř umění. První sdružení profesionálních hráčů vznikla v Japonsku před 400 lety.

Go je zcela mimořádná hra. Má velmi jednoduchá „přírodní" pravidla, a proto funguje mnoho analogií mezi situacemi ve hře a v životě. Není proto divu, že o go existuje literatura stará dva tisíce let, prastaré záznamy partií, klasické obrazy a podobně. Co se týče hry samotné, má obrovské množství možností.

Jak se go hraje?

Hrají dva hráči s bílými a černými kameny. Všechny kameny jsou stejné. Go není hra feudálního typu, kde by jeden kámen měl výsadu většího vlivu než jiný. Důležitost toho či onoho kamene je dána pouze tím, kam se ve společnosti ostatních postaví. Hraje se na čtvercové síti 19x19 průsečíků. Pro rychlejší hru či naučení se pravidlům se používají i menší sítě, např. 13x13 nebo 9x9 průsečíků.

Více informací nejen o turnaji Go: www.ulita.bk.cz


publikováno: 16.2.2006
Hra Go
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.