{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona Vlach nedohrál, zničil plexisklo

Těsnou výhru nad Valašským Meziříčím vyválčilo Blansko. Na přelomu první a druhé třetiny se domácímu Aposu podařilo dvakrát skórovat, v závěru snížil Radovan Glas a Bobři sahali po vyrovnání. Na prodloužení však už nedosáhli.

Slavný hokejový bohatýr Rostislav Vlach včera při play-off druhé ligy v Blansku poutal pozornost jinými kousky než těmi hokejovými. Neudržel nervy na uzdě a při protestech na rozhodčího rozbil plexisklo. Za své kousky vyfasoval dva desetiminutové osobní tresty.

Celkem sedmnáct faulů v první polovině zápasu rozdal sudí v zápase Šternberk - Šumperk. V dresu domácích podal skvělý výkon gólman Pavel Pekař, který neudělal ani jednu chybu. Po dvou gólech Erika Kohúta vedli Šternberští 3:1, ale hosté se nevzdávali a zle dotírali na Pekařovu branku. V této situaci hosty nepodržel gólman Martin Chlad, který pustil mezi betony slabou střelu Lukáše Dobrého. Šumperk pak zápas nezvládl a dohrával ho ve třech.

Výborně vstoupil do play-off Nový Jičín, který přesvědčivě vyhrál v Orlové. Zatímco loni Gedos Orlovou ani jednou neporazil, letos se tohoto prokletí Nový Jičín zbavil, když uspěl hned ve třech ze čtyřech soubojů. Nový Jičín je líhní řady kvalitních hokejistů. Jeden z nich, v současnosti vsetínský forvard David Květoň, pomohl k výhře v úvodním duelu play-off brankou. Gól a dvě přihrávky si připsal Kamil Glabazňa.

Petr Žurek pomohl čistým kontem k výhře Techniky Brno nad Velkou Bíteší. Technika položila základ k úspěchu na konci první a na začátku druhé třetiny, kdy dvakrát skórovala. V brance hostí byl Ladislav Kudrna, který letošní sezónu zahájil na britských ostrovech v dresu London Racers, ale poté, co byl zavřen londýnský zimní stadion, dohrává v Bíteši.

Výsledky

HC Apos Blansko - HC Bobři Valašské Meziříčí 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Beran (P. Látal), 25. Hrůza (Raška) - 52. Glas (Jaškin).

HC TJ Šternberk - HC Draci Šumperk 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Jurák (J. Mikeš), 27. Kohút (P. Hruška), 45. Kohút (Z. Horák), 59. Dobrý (F. Dvořák) - 38. V. Luka (Z. Novosad, Petrák).

HC Orlová - TJ Gedos Nový Jičín 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Hubl (Glabazňa), 31. D. Květoň (Skaloš, Slabý), 41. Petružálek (Glabazňa), 42. Glabazňa (Hubl).

VSK Technika Brno - HC Spartak Velká Bíteš 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. J. Sedláček (D. Petlák, D. Šebek), 22. Řípa (David), 46. Haluza (J. Sedláček, D. Petlák).

publikováno: 8.2.2006