{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Do play-off jde Blansko proti Valmezu

Závěrečnými sedmi zápasy se v neděli dohrála nadstavbová část druhé ligy. O poslední volné místo v play-off bojoval Hodonín, kterému stačila na domácím ledě jakákoliv výhra nad Blanskem, aby se protlačil do elitní osmičky na Moravě před Velkou Bíteš. Kýžené dva body nakonec Drtiči nevybojovali, i když to s nimi dlouho vypadalo dobře.

Domácí vedli už 2:0, ale po dvou souhrách Richarda Kučírka a Jiřího Mífka bylo vyrovnáno. Do konce normální hrací doby se už stav nezměnil, v závěru zkusili domácí power-play a tři vteřiny před koncem se do opuštěné klece trefil blanenský Martin Jílek tři vteřiny před koncem prodloužení a sebral Hodonínu i ten jediný bod, na který měl po konci normální hrací doby nárok. Z postupu do play-off se tak těší Velká Bíteš, které loni vyřazovací boje těsně unikly, a také Šumperk, který doma nestačil na Orlovou.

První místo ve skupině Východ potvrdila Technika Brno, která doma s přehledem porazila druhý celek tabulky Šternberk. Důležité dva body v boji o záchranu vyválčil Přerov v Novém Jičíně. Dvěma přihrávkami se na exportu bodů podílel bojovník Josef Štraub.

Skupina Východ - výsledky

SHK Hodonín - HC Apos Blansko 2:3 po prodl. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Baránek (Peč, Čársky), 36. D. Bauer (Hoza) – 37. R. Kučírek (Mifek), 54. Mifek (R. Kučírek), 65. Jílek.

TJ Gedos Nový Jičín - HC Přerov 2:3 po prodl. (2:0, 0:2, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Barna (M. Hubl), 16. Kabeláč (Kuděla, Barna) – 30. Kočara (Štraub), 35. Lichý, 63. Hanák (Štraub).

HC Draci Šumperk – HC Orlová 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Güttler (Žibrita) – 9. Mi. Dvořák (Mintel), 35. Galgonek (Mintel, Martiník), 52. Jemelík (Mi. Dvořák).

SHK Technika Brno – HC TJ Šternberk 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Strýček (Hladký), 20. Benýšek (Malkus, Hladký), 31. Haluza, 39. Habrovec (Haluza), 53. Malkus (J. Sedláček) – 30. Střítecký (Zima), 53. Zima (J.Mikeš).

Skupina Východ - play-off

Úterý 7. února od 18 hodin
VSK Technika Brno - HC Spartak Velká Bíteš
HC TJ Šternberk - HK Šumperk 2003
HC Orlová – TJ Nový Jičín
HC Apos Blansko - TJ Valašské Meziříčí

Další zápasy jsou na programu 9. února na ledě hůře postaveného celku. Další termíny 1. kola play-off jsou 11. února, 13. února a 15. února. Play-off se hraje na tři vítězné zápasy, poslední čtyři týmy z každé skupiny budou hrát o záchranu v soutěži systémem každý s každým doma – venku. Skupina o udržení bude rozehrána o příštím víkendu.

publikováno: 6.2.2006
HC Blansko
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.

Kvalitně zpracované plexi od léty prověřeného výrobce plexiskla firmy Koplast s.r.o.