{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Továrna se mění na penzion

Továrna, která v Bedřichově na Blanensku chátrala patnáct let, už má využití - mění se na penzion. Vedení obce vítá, že zpola rozpadené výrobní prostory už nebudou hyzdit střed vesnice. " A také se tam nebudou stahovat bezdomovci a podobná individua," míní starosta Michal Vyskočil. Podnikatel Pavel Kosička chce v létě hosty do Bedřichova lákat na cyklostezky, v zimě na běžecké trasy.

V rozlehlém továrním komplexu se ještě před patnácti lety vyráběly lyže. Do deseti let tam má být rodinný penzion s bazénem a kurtem. V plánu to má podnikatel Pavel Kosička, který zdevastovaný areál loni koupil. " Chceme se zaměřit na tuzemskou rodinnou klientelu. Ubytovací kapacity budeme rozšiřovat postupně, ale první hosté by mohli přijet už letos v létě. Rozhodně jim máme co nabídnout, v létě mohou využívat cyklistické stezky a v zimě upravené běžecké stopy," říká Kosička.

Penzion ponese jméno po Josefu Alexovi, zakladateli továrny. V současné době v areálu zkušebně funguje jen restaurace a těsně před dokončením je nekuřácký salonek v prvním patře, který bude k dispozici i pro rodinné oslavy.

Zdroj: Rovnost - Brněnský deník

publikováno: 1.2.2006
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.