{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Lyžování Hoříce: Auto nechte raději doma

Očekávat, že lyžaře čeká na Blanensku stejný zážitek jako v Alpách či tuzemských horách, by bylo pošetilé. Krátké, úzké svahy, o víkendu fronty a vydřená místa, to není neobvyklá zkušenost. A přesvědčte vlekaře, aby nešetřili na drahé vodě a vyráběli technický sníh do zásoby vždy, když začne dost mrznout! Přesto všechno jsou lyžařské podmínky v kraji neporovnatelné se stavem před deseti lety. Děti se tak mají kde učit lyžovat a vyjet si po práci na dvě hodiny večerního lyžování je zaručeně příjemný relax.

Lyžování Blansko Hořice

Lyžování Blansko Hořice - Ke dvěma sjezdovkám v Hořicích v Blansku patří dvě parkoviště. Lyžaři ale musí počítat s tím, že se ke svahu projdou. Je totiž od parkoviště vzdálený asi šest set metrů. „Je to nedomyšlené,“ stěžoval si František Suchý z Brna, který v sobotu přijel do Hořic poprvé.

„I když děti vysadíte u sjezdovky a vrátíte se zaparkovat, zabere to moře času,“ dodal Suchý.

K jeho smůle byla navíc v sobotu jedna ze sjezdovek uzavřená kvůli lyžařským závodům.

Areál nabízí dva vleky. Delší z nich, pro náročnější lyžaře, měří 320 metrů, kratší pak 190 metrů. Jedna jízda přijde podle výběru vleku na šest nebo osm korun.

Ti, kdo si potřebují udělat přestávku, potěší hned dva stánky s občerstvením. Novinkou je letos možnost umělého zasněžování a zmodernizované večerní osvětlení svahu.

Lyžování Hluboké u Kunštátu

Lyžování Hluboké u Kunštátu - Rodiny s dětmi z Blanenska i vzdálenějších částí jižní Moravy si pochvalují možnosti sjezdovky v Hlubokém u Kunštátu. „Jezdím sem s autobusem dětí od malinkých až po pokročilejší,“ poukazuje Svatava Hlaváčková z Unkovic.

Parkovat se dá přibližně sto padesát metrů od svahu. Kromě dvou pom v Hlubokém jezdí i malý vlek pro nejmenší lyžaře. Jedna jízda přijde dospělé sportovce na pět a sedm korun podle délky vybraného vleku, děti se vozí za pouhé dvě koruny. „Máme to sem kousek a navíc je to mnohem levnější než třeba Beskydy,“ shodli se manželé Fajkovi z Rájce. Postěžovali si jen na zledovatělou stopu vleku, která dělala potíže jejich dětem.

Lyžování Olešnice

Lyžování Olešnice - Spíše rodinná sjezdovka bez umělého zasněžování. Tak by se dal jednoduše charakterizovat svah v Olešnici na Blanensku. Kromě stánku s občerstvením sice nenabízí nadstandardní služby, lyžařům to však příliš nevadí.

„Právě nedávno jsem se rozhodla, že se naučím lyžovat, když už máme sjezdovku skoro za domem. Základy mě naučili známí a sem chodím trénovat,“ vysvětlila Ivana Jančová z Olešnice. Spolu s ní „pracuje“ na svém stylu i její čtrnáctiletá dcera, syn se po svahu prohání na snowboardu.

Na zdejší parkoviště se vejde asi dvacítka automobilů. K vleku je to asi dvě stě padesát metrů do mírného kopce. „Je tady pozvolný terén vhodný pro děti a navíc to nemáme daleko,“ vysvětlili Langerovi z Jevíčka, proč se do Olešnice vracejí. Výhodou je také cena pět korun za jízdu.

Zdroj: Mladá fronta DNES - jižní Morava


publikováno: 24.1.2006
Lyžování Blansko
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.