{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Zámek chrání kamery

Poničené litinové sochy v zámeckém parku a barvami postříkané zdi zámku. Podobné problémy by už v Blansku měly být minulostí. Místní zámek, v němž sídlí městské muzeum, totiž bude chránit kamerový systém.

Dělníci už zapojili první čtyři kamery. „Namontovali jsme tři pevné a jednu otočnou kameru. Jde o průlomový projekt, ministerstvo kultury, které na něj přispívalo, totiž otočnou kameru na kulturním objektu nechtělo povolit,“ popsal Bohuslav Čermák z blanenské firmy SKS a dodal, že zařízení je bezdrátově napojeno na služebnu městské policie. Strážníci tak mají čtyřiadvacetihodinový obraz všeho, co se v okolí zámku děje.

„Naší snahou bylo ochránit zámek i jeho okolí před ničením vandaly. Pravidelně nám výtržníci poškozují sochy, některé jsme museli z parku uložit do depozitáře,“ popsala ředitelka Muzea Blansko Eva Nečasová.

publikováno: 24.11.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

Hledáte typ na výlet, restauraci nebo místo na dovolenou? Hledejte na našem novém portále, který se specializuje na Vranov nad Dyjí, vranovskou pláž a okolí.Jsme výrobci dveří i zárubní, nechte si u nás vyrobit např. interierové dveře.