{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Kostnice vystavuje malované lebky

Pod známým poutním kostelem ve Křtinách na Blanensku byla včera otevřena ojedinělá kostnice. Zajímavá není kosterními pozůstatky stovek lidí, ale malovanými lebkami, které podle legend mohou patřit dvanácti z českých pánů sťatých na Staroměstském náměstí v Praze po bitvě na Bílé hoře. " O prohlídku je již nyní velký zájem," řekl křtinský kněz Tomáš Prnka.

V kostnici jsou kostry objevené v únoru 1991 v kobce pod chrámem. Uprostřed nich je vitrína s lebkami, na nichž jsou uhlem vytvořeny vavřínové věnce a napsáno písmeno T. Jsou to jediné malované lebky, které se v Čechách a na Moravě našly.

Zdroj: Brněnský deník

publikováno: 27.10.2005
Křtiny
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

Zařizujete si plot nebo oplocení? Využijte naší nabídky pletiv. Navštivte náš portál, který se týká Vranova nad Dyjí. Najdete zde všechny akce ve Vranově nad Dyjí i okolí a včetně vranovské přehrady.