{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Hokejisté Blanska myslí na čtyřku

Postupem do semifinále chtějí završit své letošní účinkování ve druhé lize hokejisté Blanska.

Pomoci jim k tomu mají posily s extraligovou minulostí. Jedenatřicetiletý bek Karel Beran pamatuje ještě časy Komety Brno v nejvyšší soutěži a o tři roky mladší útočník Petr Bělohlávek hrál extraligu ve Znojmě.

I jejich zásluhou je Blansko po předposledním kole dlouhodobé části už na druhém místě tabulky. Svoje kvality potvrdili oba hráči ve středečním přímém souboji o druhé místo s Novým Jičínem. Blansko vyhrálo 5:2 a Beran s Bělohlávkem si na svá konta připsali po gólu. Bývalý obránce Komety přidal asistenci.

„Jsou to zkušení kluci. V play-off nám určitě pomůžou,“ libuje si Jiří Otoupalík, trenér Blanska. „Bělohlávek byl sice měsíc zraněný, ale zlepšuje se zápas od zápasu,“ řekl trenér na adresu bývalého nejlepšího střelce Hvězdy Brno.

Výhra nad Novým Jičínem byla pro Blansko v posledních dnech třetí v řadě. „Předváděli jsme dobrou hru,“ chválil své svěřence Otoupalík, který má příjemné starosti s přehodnocováním původních cílů klubu.

Před začátkem sezony se totiž Blanenští chtěli jen umístit v horní polovině tabulky. Nyní jsou druzí a v závěrečném kole nadstavby hrají s posledním Vyškovem.

„Druhé místo po základní části je pro nás nečekaný úspěch. Před sezonou jsme mysleli na první čtyřku a překonání loňského čtvrtfinále, tedy postup do druhého kola play-off,“ vysvětloval blanenský trenér. „Pokud se nám vyhnou zranění, tak bychom mohli dojít i dál.“

Druhá příčka v základní části navíc znamená, že v případném druhém kole play-off by měli hráči Blanska opět výhodu prvního domácího zápasu. Ten je při hře na dvě vítězná utkání velmi důležitý.

„Myslím si, že v Žurkovi máme asi nejlepšího gólmana v soutěži. Budeme tedy spoléhat na to, že dostaneme málo branek a nějakou dáme,“ očekává Josef Drábek, nejproduktivnější hráč Blanska.

Letošní průběh druhé ligy udivoval vyrovnaností týmů na druhém až sedmém místě. Několik kol před koncem základní části bylo jasné jen to, že na osmého v pořadí narazí v play-off letošní suverén Ostrava.

V 1. kole vyřazovacích bojů se pro Blansko mezi jinými možnostmi rýsuje i regionální derby proti Hvězdě Brno. Vybírat soupeře pro vyřazovací boje si však Blanenští nehodlají.

„Kromě Ostravy, která funguje na plně profesionální bázi, je zbytek vyrovnaný, takže bude rozhodovat hlavně momentální forma,“ dodal Otoupalík.

publikováno: 30.1.2004