{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Býčí skála znovu otevřena

Základní organizace 6-01 České speleologické společnosti Býčí skála pořádá "Dny otevřených dveří". Nejen v Evropský den parků, který připadá na 14. května, budou mimořádně zpřístupněny jeskyně Býčí skála a Výpustek v Moravském krasu.

Celková délka trasy je cca 800m a prohlídka trvá asi 30 minut. Jeskyně bude osvětlená reflektory, cestičky jsou v rámci možností upravené, místy jsou kaluže a bláto. Jeskyni na vlastní náklady osvětlili členové ZO 6-01 ČSS Býčí skála. Vstup je pouze na vlastní nebezpečí, v doprovodu členů ČSS.

Vstupné se neplatí, provádí se pouze dobrovolný příspěvek na instalaci dočasného osvětlení jeskyně a podporu dalších výzkumů.
Prohlídky jeskyně:
Sobota - 7., 14., 21.5.2005 9:00 - 16:00
Neděle - 8., 15., 22.5.2005 9:00 - 16:00


Býčí skála je známá archeologickými vykopávkami. Badatel Jindřich Wankel v ní nalezl známou sošku bronzového býčka. Vědci v ní také objevili důkazy o tom, že se v jeskyni v pravěku konal obřadní pohřeb velmože, při němž byly povražděny desítky lidí.

Nedaleko Býčí skály jsou další zajímavé podzemní prostory - jeskyně Výpustek. Československá armáda si v ní za komunismu vytvořila protiatomový kryt. Z něj měly být řízeny operace při konfliktu socialistických zemí se západní Evropou.

Do oslav se zapojí také Technické muzeum v Brně. Nedaleko jeskyní pečuje o historický hutnický komplex s vysokou pecí Františka, která byla vystavěna v roce 1746. Vznikla v místech, kde zpracovávali železnou rudu již staří Slované. V den parků se slaví i Mezinárodní den muzeí. Odborníci proto turistům předvedou historický způsob zpracování železa a představí některá zapomenutá řemesla.

Býčí skála
Býčí skála
Býčí skála


publikováno: 6.5.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.

Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

Dovolená snů na Jižní Moravě? Jedině v penzionu na jižní moravě. Naše ubytování na Jižní Moravě je záruka klidné dovolené.Hledáte typ na výlet, restauraci nebo místo na dovolenou? Hledejte na našem novém portále, který se specializuje na Vranov nad Dyjí, vranovskou pláž a okolí.