{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blanenskou Metru koupil Apos

Metra x Apos
  Výrobní areál Metry Blansko, který je v současné době využíván jen z části, znovu ožije. Většinový podíl v Metře Blansko v těchto dnech koupila společnost Apos Blansko. Apos se zabývá výrobou automobilových součástek, vývojem, konstrukcí a dodávkou pokladních boxů a speciálních zakázkových obchodních a paletových regálů pro supermarkety a hypermarkety. Firma do výrobního areálu hodlá nastěhovat své provozy z Blanska a Letovic. Do letošního dubna by budovu měla zaplnit výroba volantů, ostatní části podniku by se měly do areálu přestěhovat během roku.

  "V Letovicích vyrábíme na jednom místě volanty a na druhém regály, v Blansku pokladní boxy. Potřebujeme se ale dál rozvíjet, a to ve stávajících prostorách nebylo možné. Proto jsme se snažili získat objekt, kde by byl dostatečně velký. Počítáme také s investicemi, jak do strojového vybavení, tak do budov" uvedl jednatel společnosti Antonín Oujezdský.

  Blansko tím zaplní poloprázdný areál, a navíc získá velkého zaměstnavatele. "Uskupení Apos-Metra tak bude největším zaměstnavatelem v okrese Blansko s přibližně 1600 pracovníky a tržbami převyšujícími 1,7 miliardy korun," uvedl člen dozorčí rady Metry Blansko Václav Štajner.

  Metra Blansko v posledních deseti letech bojovala o svou existenci. V roce 2001 se ocitla na pokraji bankrotu. V roce 2003 v ní majetkový podíl získala finanční skupina Penta, která po konkurzu odkoupila Adamovské strojírny.

Zdroj: MF Dnes

publikováno: 5.3.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Nezapomeňte na zastřešení bazénů. Jsme profesionálové co se týče zastřešení bazénů. Jedete na dovolenou do Vranova nad Dyjí? Ubytujte se ve Vranově nad Dyjí a budete maximálně spokojeni.