{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko v rámci oslav potěší sběratele známek

Na letošní oslavy stého výročí povýšení Blanska na město se mohou těšit i filatelisté. Tamní radnice totiž pro ně společně s Českou poštou připravila několik překvapení.

Sběratelé si budou moci doplnit kolekce o obálky, korespondenční lístky a známky označené speciálními razítky, které výročí připomenou.

"Hlavním dnem oslav bude 28. květen. V zámeckém parku se bude konat hned několik kulturních akcí. Svůj stánek v něm bude mít i pošta," řekl ředitel blanenské knihovny Vladimír Jančík, který se podílí na přípravách oslav.

Filatelisté dostanou přímo v parku na přinesené archy se známkami a obálky pamětní razítka. Podle filatelistů bude velký zájem především o připravované pamětní korespondenční lístky.

Město o jejich podobě nyní jedná s poštou. Na lístcích nebude scházet znak Blanska v podobě věže, nápis připomínající výročí a malá fotografie radnice.

K výročí bude vydána i speciální poštovní nálepka. Již nyní o něm informuje i všechna korespondence odeslaná z radnice, která prochází podatelnou.

Na ní jsou obálky označovány razítkem s městským znakem a nápisem informujícím o výročí povýšení města.

Radnice Blansko


publikováno: 10.2.2005
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.