{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Vízek nadával Brňákům, že mají moc hokejistů

Fotbalista Láďa Vízek se blíží k brance a chystá se vystřelit, v tu chvíli jeho šanci utíná zákrok obránce.

„Ty seš pomalej jak píchlej balón,“ směje se mu bývalý hokejový reprezentant Pavel Richter. Důvod je prostý. Vízek totiž nehraje fotbal, ale hokej. A na bruslích přece jen takový kanonýr není.

Ale odmítnout pozvání k charitativnímu utkání na podporu mentálně postižených dětí nemohl. Zvlášť když jeho výběr vyzval včera na zimním stadionu v Blansku k souboji Kacův Dream team, výběr brněnského fotbalisty Karla Jarůška.

Přestože šlo o charitativní akci, nechtěl Vízek, v jehož výběru se objevili bývalí fotbalisté Hašek, Pešice, Jarolím, z duelu odejít jako poražený. Jenže Brňané představili ve svém dresu několik bývalých hokejistů, včetně trenérů brněnské Komety Číhala s Oslizlem a vyhráli 9:3.

„Jste podvodníci! Řeklo se na každé straně dva hokejisti a vy jich máte plný mančaft,“ křičel už během první třetiny Vízek.

Po druhé třetině, kdy jeho tým prohrával o dva góly, už propadal beznaději. „Jestli to otočíme? Neotočíme a prohráváme ještě málo. Navíc jim rozhodčí uznal jeden gól, který neměl plati. Já si budu stěžovat,“ tvrdil Vízek, který si neoblékl přes chrániče nohou štulpny. „Frajeřina? To ne, prostě nevím, jak si je mám oblíct,“ vysvětloval.

Duchovní otec celé akce, Karel Jarůšek, je po operaci kolene a utkání sledoval pouze z hlediště. „Mrzí mě to, že nehraji. V Blansku jsem vyrůstal, hrál jsem tu fotbal i hokej,“ popisoval Jarůšek. „Zatím jsme se při podobné akci střetli třikrát a pokaždé vyhrál výběr Ládi Vízka. Jestli tentokrát beze mě vyhrají, tak budu poslouchat, že jim to beze mě jde líp. Proto bych byl radši, kdyby naši prohráli,“ smál se.

Peníze ze včerejší charitativní akce získá škola pro mentálně postižené děti v Brně v Ibsenově ulici. „Jsem rád, že všichni mé pozvání přijali, nikdo z Pražáků nechtěl za benzín ani korunu,“ vysvětloval Jarůšek. „Po zápase vyrazíme do Jedovnic na riviéru a určitě trochu popijeme. Ale přátelské posezení to příliš nebude. Jak znám kluky tak budou výsledek utkání probírat ještě dlouho.“

Na odvetu nebudou muset oba týmy čekat celý rok. Další utkání by se mělo odehrát ve stejných sestavách, ovšem na fotbalovém hřišti. „Už jsem za nima byl, jsem zvědavý, jestli to přijmou,“ hlásil Vízek.

charitativní akce
charitativní akce
charitativní akce
charitativní akcepublikováno: 6.2.2005
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.