{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Aral se zbaví čerpacích stanic v ČR

Společnost Aral chce do konce roku prodat síť čerpacích stanic v České republice. Prodej začne v příštích několika týdnech a uzavřen by měl být podle předpokladů firmy do konce letošního roku. Jedna z celkem 69 čerpacích stanic je také v Blansku.

Provoz stanic v tuzemsku není v souladu se strategií firmy, informoval dnes Aral v tiskové zprávě. Firma zatím neví, kolik za čerpací stanice utrží. Prodej čerpacích stanic však nebude mít vliv na prodej maziv ani oleje značky Aral. Ten bude pokračovat beze změn.

Společnost Aral je dceřinou společností stejnojmenné německé firmy, která pod svou značkou provozuje čerpací stanice vedle České republiky a Německa také v Lucembursku, kde má 47 stanic. Na německém trhu zaujímá s 2700 čerpacími stanicemi zhruba 22procentní podíl, což znamená první místo na trhu.

Na tuzemský trh společnost vstoupila v roce 1991, první čerpací stanici otevřela o rok později. Aral působil také na Slovensku a Maďarsku, provoz čerpacích stanic zde však v roce 2003 ukončil. Stanice v Polsku a Rakousku provozuje pod značkou BP.

Aral
Aral v Blansku

publikováno: 31.1.2005
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.