{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Města a obce mohou soutěžit o nejlepší webové stránky

Do konce ledna se mohou jihomoravská města a obce přihlásit do krajského kola celostátní soutěže o nejlepší internetovou stránku a elektronické služby s názvem Zlatý erb.

"Smyslem akce je přispět ke zkvalitnění informačních služeb poskytovaných veřejnou správou občanům," řekl ředitel krajského úřadu Jiří Crha. Podávání soutěžních návrhů končí 31. ledna ve 12:00.

Vloni byly v jihomoravském kole Zlatého erbu nejúspěšnější webové stránky Blanska a Mutěnic na Hodonínsku. Soutěží se ve třech kategoriích: o nejlepší webové stránky města, o nejlepší webové stránky obce a o nejlepší elektronické služby.

Letošní novinkou je také udílení zvláštní ceny ministra vnitra za nejlepší bezbariérový přístup na webové stránky, zvláštní ceny Asociace krajů za inovativní elektronickou službu a Cena veřejnosti.

Kritéria účasti v soutěži jsou zveřejněna na adrese zlatyerb.obce.cz.

V krajských kolech bude porota hodnotit především obsažnost, aktuálnost, výtvarné zpracování a přehlednost navigace, uvedl Crha.

Vítězové jednotlivých kategorií krajských kol postoupí do celostátního kola, které se uskuteční v dubnu. V něm se webové stránky podrobují například testu rychlosti vyhledávání vybraných informací nebo míře bezbariérové přístupnosti.

Organizátory sedmého ročníku soutěže je sdružení Zlatý erb, akce se koná pod záštitou ministerstva vnitra a Asociace krajů.

Radnice Blansko


publikováno: 18.1.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.