{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Boskovice plánují krytý stadion

Zastřešit a zrekonstruovat městský zimní stadion chce do příští sezony radnice v Boskovicích. Projekt přijde na 30 milionů korun a stavební práce by měly začít v květnu. Halu budou moci milovníci bruslení využívat šest měsíců v roce.

"Jsme poslední město na jihu Moravy s počtem obyvatel nad 10.000 osob, které ještě nemá kryté kluziště," řekl boskovický starosta František Sivera. Zdůraznil, že Boskovickým stadion dlouho chybí. Kvůli teplé zimě si letos nezabruslili.

Obvykle mají přes zimu kluziště k dispozici na tři měsíce. Město chce v dubnu vybrat dodavatele stavby. Jeho úkolem bude zastřešit ledovou plochu a dodat chladící zařízení k její výrobě.

Vše by mělo být hotovo do listopadu tak, aby se příští zimu již mohlo bruslit. Stadion pak v druhé etapě výstavby získá za dalších 30 milionů korun opláštění a zázemí pro veřejnost.

Boskovičtí musejí zatím za bruslením jezdit do přibližně 20 kilometrů vzdáleného Blanska. Podle jeho představitelů pomůže stavba stadionu i blanenským sportovcům, kteří se až dosud dělí o svoji ledovou plochu s hokejovými týmy celého okresu.

Zdroj: ČTK

Místo pro Vaši reklamu


publikováno: 17.1.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

čištění kanalizace Vám V Brně a celém Jihomoravském kraji zajístí firma STRÖER. Naše krabičková dieta je to pravé pro vaše zdraví. Krabičkovou dietu dovoezeme po Blansku, Brnu a okolí.