{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blanenský turnaj juniorů vyhrál Sokol Šlapanice

Mezi jednu z tradic volejbalového oddílu TJ ČKD Blansko, patří turnaj juniorů, který je pořádán vždy na první lednovou sobotu v roce. V tento den se do Blanska sjíždějí nejlepší juniorské týmy z celé ČR letos již na 6. ročník volejbalového turnaje, pod záštitou předsedy TJ ČKD Blansko Ing. Jaromíra Nováka.

Letošního ročníku se zúčastnilo 5 družstev, byly to 3 prvoligové týmy - LI Brno, Sokol Šlapanice a Sokol Drásov, doplněné družstvy jihomoravského KP - Slovanem Ivančice a domácím TJ ČKD.

I přes tuto poměrně nízkou účast lze konstatovat, že se jednalo o jeden z nejkvalitnějších juniorských turnajů na jižní Moravě. Za družstvo Šlapanic nastoupil například nahrávač Zdeněk Kadlc, který je členem kádru extraligového týmu Danzas Ostrava.

Při tomto počtu družstev byl herní systém turnaje stanoven na každý s každým na dva vítězné sety. K vidění tak bylo celkem 10 utkání, z nichž mnohá svou kvalitou a dramatičností předčila i prvoligové duely.

Asi nejdramatičtějším zápasem celého turnaje bylo utkání o celkové první místo mezi obhájcem prvenství z loňského roku družstvem LI Brno a celkem Sokola Šlapanice, které rozhodlo o letošním vítězi a které skončilo výhrou 2:1 ve prospěch Šlapanic. Družstvo Sokola Šlapanic tak zopakovalo svoje vítězství z roku 2003.

pořadí mužstvo
1. Sokol Šlapanice
2. Lokomotiva-Ingstav Brno
3. Sokol Drásov
4. Slovan Ivančice
5. TJ ČKD Blansko

Kromě celkového pořadí se na turnaji vyhlašovali také nejlepší hráči na jednotlivých postech, kterými se nakonec stali:

Nejlepší smečař - Petr Říha (LI Brno)
Nejlepší blokař - Petr Zeman (Šlapanice)
Nejlepší nahrávač - Tomáš Kubernát (Drásov)

Závěrem lze konstatovat, že tento turnaj splnil pro účastněné svůj účel a týden před startem mistrovských soutěží ČVS byl kvalitní přípravou pro všechna přítomná družstva. Bez problémů všechna utkání odřídila dvojice rozhodčích - Stefan Pčola a Michal Souček.

Místo pro Vaši reklamu


publikováno: 12.1.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.