{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Úpravy jízdních řádů na většině linek IDS JMK

Od 12. prosince 2004 došlo k drobným úpravám jízdních řádů na většině linek IDS JMK. Mění se jízdní řády vlakových spojů, regionálních autobusů i městské dopravy v Brně a Blansku. Úpravy jízdních řádů lze obecně popsat tak, že základní intervaly a počty spojů se nemění, pouze dochází k minutovým posunům odjezdů z důvodu změny časů odjezdů dálkových vlaků, které vycházejí z celostátních i mezinárodních dohod. V následujícím textu jsou nejdůležitější změny v IDS JMK od 12. 12. 2004 popsány:

Regionální autobusová doprava

V regionální autobusové dopravě IDS JMK dochází z důvodu zvýšeného zájmu cestujících v nejexponovanějších úsecích k posílení dopravy a to jak ve špičce tak i mimo špičku.

Linka 152 (Blansko-Lipůvka-Kuřim)
- posílena v podvečerní době v obou směrech.
Linka 157 (Vyškov - Račice - Bukovinka - Křtiny - Adamov)
- dochází k úplné integraci obce Račice - Pístovice a tím i k navýšení počtu spojů mezi Vyškovem a touto obcí. Zvyšuje se rovněž počet spojů jezdících v celé délce linky mezi Vyškovem a Adamovem.
Linka 201 (Brno - Ochoz - Křtiny - Jedovnice)
- v ranní špičce pracovních dnů pojedou autobusy mezi Křtinami a Brnem každých deset minut. Odpoledne bude prodloužen patnáctiminutový interval až do podvečerních hodin. V sobotních ranních hodinách bude dosavadní hodinový interval zkrácen na 30 minut.
Linka 232 (Blansko - Ostrov u Macochy - Vysočany)
- z důvodu velkého zájmu výletníků dochází k posílení počtu spojů o víkendu.

U ostatních linek tzv. neintegrované dopravy je objem dopravní obslužnosti zachován, v rámci možností byly spoje upraveny na odjezdy vlaků. U linky 710620 (Blansko - Benešov) byly upraveny spoje v návaznosti na požadavek obce respektive základní školy, Rozsáhlejší úpravy jsou provedeny u linky 710781 (Blansko - Rájec-Jestřebí - Brťov - Rájec-Jestřebí).

Železniční doprava

Počet vlaků zahrnutých do IDS JMK mírně narůstá především ve směru Brno - Střelice. Na lince S2 v úseku Blansko - Chrlice dochází k posunu odjezdu vlaků z Brna tak, že mohou cestující z Babic, Bílovic a Kanic přestoupit nejen na vlaky směr Brno ale rovněž na většinu vlaků směr Blansko.

Změny v IDS JMK od 1. 1. 2005

Od 1. ledna 2005 bude IDS JMK rozšířen o dalších 49 obcí ležících na Tišnovsku. Jedná se především o město Lomnici a okolní obce a dále o k Jihomoravskému kraji nově přičleněné obce ležící na Nedvědicku. Dopravní obsluhu nově integrované oblasti budou od 12. 12. do 31. 12. 2004 zajišťovat dosavadní linky s mírně pozměněnými jízdními řády. Od 1. ledna bude zahájen provoz IDS JMK na nových linkách s novými jízdními řády. Nový plán regionálních linek IDS JMK je uveden v příloze. Ceny jízdného se od 1. ledna 2005 nemění.

Více informací na adrese www.kordis-jmk.cz

ilustrační foto


publikováno: 15.12.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

Sháníte lamelové rošty do vaší postele? Využujte lamelové rošty od českého výrobce..Hledáte typ na výlet, restauraci nebo místo na dovolenou? Hledejte na našem novém portále, který se specializuje na Vranov nad Dyjí, vranovskou pláž a okolí.