{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Dohody o cenách jsou zákonem zakázány

Obecně platí, že jakákoliv snaha vyjednat si lepší podmínky v dodavatelsko-odběratelských vztazích ještě nemusí být porušením soutěžních pravidel. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže sleduje chování všech účastníků na trhu vepřového masa, tedy nejen prvovýrobců a zejména jejich sdružení, ale také zpracovatelů, od konce loňského roku velice bedlivě sleduje.

Na tomto trhu je jedna velká zvláštnost. Výkupní cena vepřového masa je velmi nízká, někde kolem třiceti korun za kilogram a podle našich informací cena na pultech obchodů přesahuje i částku 110 korun. Je tu tedy velký rozdíl mezi těmito cenami.

Chtěl bych ale zdůraznit, že jakékoliv dohody mezi podnikateli o cenách jsou ze zákona zakázané a také odmítnutí dodávek bez ospravedlnitelných důvodů může být antimonopolním úřadem posouzeno jako porušení soutěžního práva.

V současné době nevede ÚOHS správní řízení, nemohu je v tuto chvíli však vyloučit. Monitorujeme situaci a zasáhneme v okamžiku, pokud by chování jak sdružení prvovýrobců, tak i zpracovatelů vedlo k tomu, že se buď zvýší cena vepřového na pultech pro konečné spotřebitele, anebo ho bude nedostatek.

Autor: Josef Bednář, předseda ÚOHS

Informace poskytl: Odbor tisku a informací ÚOHS

publikováno: 1.3.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Vyberte si kvalitní oplocení. Jsme firma, která se zabývá ploty již řadu let. Jako správné švadlence by vám doma neměl chybět šicí stroj např. značky Janome, Brother nebo Husqvarna.