{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Ostatky s pochováváním basy ve Vavřinci

Letošní Ostatky ve Vavřinci byly stejně jako v předcházejícíh letech v režii místní organizace Technické sporty Vavřinec. V letošním průvodu bylo na tři desítky maškar.

Ostatky Ostatky Ostatky

Vedle tradičního řezníka se šavlí putoval dům o domu např. i flašinetář, jeptišky, pracovnice Statistického úřadu, kočička, Sněhurka a sedm trpaslíků, bezdomovec a mnoho dalších. V čele průvodu maškar bývají ve Vavřinci nesena dvě „Práva“, jedno dospěláků a druhé chasy svobodných.

Ostatky Ostatky Ostatky

Nejinak tomu bylo i letos. Účastníci průvodu maškar se sešli večer ve společenské místnosti na Ostatkové veselici. Její součástí bylo i pochovávání basy, které bylo po několikaleté přetržce obnoveno před čtyřmi roky. Zábava trvala až do půlnoci za hudebního doprovodu pana Nesrsty z Blanska.

publikováno: 29.2.2004
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

V případe uspané kalizace pomůže firma STRÖER, provedeme kompletní čištění kanalizace. Dodáme Vám kvalitní plovoucí podlahu a budete-li potřebovat laminátovou podlahu tak vás uspokojíme také.