{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona ÚOHS zrušil zadání veřejné zakázky - údržba zeleně města Boskovice

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil zadání veřejné zakázky Údržba zeleně města Boskovice. "Důvodem bylo porušení zákona o zadávání veřejných zakázek ze strany zadavatele," uvedl předseda ÚOHS Josef Bednář.

Město Boskovice chybovalo tím, že jednoznačně nevymezilo své požadavky na prokázání kvalifikačních předpokladů uchazečů, což uznal i zadavatel ve svém stanovisku v předmětném řízení. Tato nepřesná formulace v zadání veřejné zakázky měla za následek, že jeden z uchazečů předložil nabídku, v níž nedoložil živnostenský list nezbytný pro realizaci zakázky. Tím neprokázal splnění kvalifikačních předpokladů.

Pochybení zadavatele nelze napravit pouhým zrušením jeho rozhodnutí o vyloučení daného uchazeče a zařazení jeho nabídky zpět mezi ostatní, neboť tento uchazeč by fakticky nemohl být vybrán. A to proto, že z důvodu chybného postupu zadavatele při tvorbě a zpracování výzvy a zadávací dokumentace nesplnil kvalifikační předpoklady na celý rozsah plnění předmětu veřejné zakázky a doplňování nabídek po jejich otevření není ze zákona možné. "Proto nelze pochybení zadavatele napravit jiným způsobem, než zrušením celého zadání veřejné zakázky," dodal předseda Bednář.

Informace poskytl: tiskový odbor ÚOHS

publikováno: 27.2.2004