{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Cyklista Konečný si v Blansku zlomil při hokeji nohu

Namísto začátku přípravy na novou sezonu skončil cyklista Tomáš Konečný v nemocnici. Při hokeji, tradičním doplňkovém sportu mnoha českých cyklistů, si jezdec stáje T-Mobile v úterý večer v Blansku zlomil pravou nohu nad kolenem. Od tréninku si tak po operaci musí na šest až osm týdnů odpočinout.

Zranění si Konečný způsobil, když se vyhýbal bodyčeku. "Určitě se nejednalo o nečistý zákrok, prostě náhoda," shodli se svědci z řad cyklistů, kteří vzápětí sehnali pro kamaráda sanitku.

Na nepříjemné situaci našel Konečný alespoň dvě malá pozitiva. Jednak v tom, že ho zranění potkalo mimo hlavní sezonu, za druhé ocenil, že se ocitl v péči odborníků v Úrazové nemocnici v Brně. Tedy v zařízení, kde často vracejí na nohy například i motocyklové šampiony, padající při závodech MS na Masarykově okruhu.

"Operace proběhla bez komplikací. Už nazítří začneme nohu cvičit, bude od nás mít individuální plán tréninků," řekl lékař Peter Wendsche, který Konečného operoval. "Nohu mám sešroubovanou, ale už dnes jsem cvičil a mám objednány berle. Svaly budu posilovat stále," řekl ČTK Konečný.

Na kolo by neměl usednout šest až osm týdnů. "Bude záležet, jak se zranění bude hojit. Na trenažér si sednu jistě dřív," dodal Konečný.

S cyklistickou individuální přípravou začal Konečný v pondělí. V závěru listopadu měl absolvovat v Amsterodamu krátký týmový sraz a potom až v lednu odjet na soustředění na Mallorku. "Chci a myslím, že tam již budu moci jet. Určitě ale nebudu moci absolvovat takové zatížení jako ostatní, spíše se pomaloučku začnu rozjíždět," řekl Konečný.

Hokejovou přípravu vyznává mnoho českých profesionálů. Na led pravidelně vyjíždějí například Ján Svorada, Pavel Padrnos, René Andrle, Jan Hruška, Michal Hrazdíra, Pavel Buráň, Ivan Vrba a další. Olympionik z Atén Andrle dokonce patřil v juniorském věku k české hokejové špičce.

"Naši kluboví spolujezdci nad tím kroutí hlavou, nechápou, že je to radost i dřina dohromady, Ale rozumí tomu, že jsme z Jágrovy země," řekl o hokejovém zvyku Hruška, člen španělské stáje Liberty Seguros.

Zatímco pobočníku Lance Armstronga Padrnosovi už vedení jeho zámořské stáje US Postal pro jistotu tréninkové hokejové boje zakázalo, v německém T-Mobile je hokej povolen. A to i přesto, že jeden z jeho jezdců se právě při tomto sportu zranil v exhibičním utkání koncem minulé zimy. Konečný hodlá informovat šéfy stáje o svém zranění dnes.

Zdroj: ČTK

Tomáš Konečný

publikováno: 10.11.2004
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Problém s kanalizací? Kontaktujte firmu STRÖER pro čištění kanalizace. Vranovská přehrada nabízí nezapomenutelnou dovolenou, proto si vyberte to nejlepší ubytování na Vranovské přehradě.