{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Radek Kuda získal na mistrovství republiky v kickboxu bronz

V sobotu 30.10.2004 v Ústí nad Labem. Mistrovství ČR v kickboxu. Mezi bojovníky v kategorii do 60 kilogramů byl Radek Kuda z Boskovic.

Oddíl Arena Kickbox Brno reprezentoval v disciplíně low kick (-60kg) a soupeřem v semifinále mu byl zkušený boxer Igor Verblyudov, který zde startoval za domácí oddíl.

Hned od začátku byl zápas velmi tvrdý a v průběhu prvního kola se začala projevovat zkušenost domácího borce, který přesně zasahoval kombinacemi rukou. Radek Kuda byl v tomto kole hodně zaskočený a nedařilo se mu najít účinnou zbraň proti soupeři. Ten ještě zvýšil tempo a došlo k několika útočným a tvrdým výměnám.

Po jedné z nich přišlo počítání, když Verblyudov zasáhl přesným hákem. Naštěstí se Radek rychle vzpamatoval a dokázal se soustředit na další kolo. Vzhledem k tomu, že soupeř prakticky nepoužíval nohy, byla taktika do druhého kola jasná. Radek si přestal domácího boxera pouštět k tělu a neustále ho zasahoval kopy na břicho a stehna.

Zápas se tak hodně vyrovnal, ale na Radkovo vítězství už to nestačilo. Podle jeho vlastních slov se ve druhém kole teprve "rozdýchával" a chybělo mu 3.kolo.

I přes porážku nakonec vybojoval Radek Kuda bronzovou medaili, kterou si za předvedený výkon určitě zaslouží. Už o tomto víkendu se může s Verblyudovem potkat znovu na MČR ve full kontaktu, které bude v sobotu 13. listopadu v Olomouci. Radek se tak může připravovat na odvetu a obrátit štěstí na svoji stranu.

Autor: Zdeněk Vach


publikováno: 9.11.2004
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.