{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona Zloděj běžel na rozhlednu až z Těchova

Překvapivě hezké počasí, kdy téměř po čtrnáct dnů nízké, inverzní oblačnosti neuviděli obyvatelé Veselice sluníčko, provázelo poslední říjnovou sobotu druhý ročník akce "Běh na rozhlednu Eurotelu".

Sobota však nezačala pro pořadatele nejlépe. Poté, co v pátek odpoledme mimo jiné postavili i stan, sloužící při obdobných akcích na rozhledně k prodeji občerstvení, nevěřili svým očím.

Ne všichni se totiž rozhodli odstartovat až ve stanovený čas. Někteří se rozhodli vyzkoušet si závodní trať už v nočních hodinách. Jejich čas byl zřejmě tak úchvatný, že se rozhodli odnést si rovnou nějakou tu cenu.

Nicméně rozbité okno od pokladny nebylo pro pořadatele jediné překvapení. Zbořen byl také občerstvovací stan, k tomu všemu byl ještě poničen mobilní WC.

Pachatelé se však prozradili zanechaným mobilním telefonem, který doložil, že stopy jednoho z viníků vedou na Těchov. Případ byl samozřejmě předám k šetření Policii ČR.

Pořadatelé pro vítěze v celkem čtyřech kategoriích letošního, již druhého ročníku, tohoto netradičního závodu, připravili hodnotné ceny od sponzorů, kterými byl Pivovar Černá Hora a firma Eurotel.

Oproti loňskému ročníku, kdy byly více obsazeny kategorie dospělých, letošní závod přilákal více účastníků z řad školou povinné mládeže. Celkem Ve dvou kategoriích dětí od 6 do 15 roků věku závodilo 49 běžců, v dalších dvou kategoriích nad 15 roků 22 běžců.

V kategorii dívek do 15-ti roků zvítězila v konkurenci 22 běžkyň Hana Rašková z Vyškova v čase rovných 39 s, druhá byla loňská vítězka Kateřina Kakáčová z Petrovic s časem 43,66 s a na třetí místě skončila Hana Řehková z Vyškova v čase 44,10 s.

V kategorii hochů do 15-ti roků zvítězil v konkurenci 27 běžců Ondřej Valtus z Rychtářova v čase 34,13 s, před Lukášem Brtníčkem z Vyškova s časem 37,77 s a třetím Miroslavem Zemanem z Hamilton, který dosáhl času 34,93 s.

V kategori žen nad 15 roků vyhrála ze 7 běžkyň Alice Zachariášová z Brna v čase 61,20 s, před druhou Ivetou Hynštovou z Pařezovic s časem 63,77 s a třetí Marii Hynštovou z Pařezovic s dosaženým časem 72,25 s.

V kategori mužů nad 15 roků zvitězil loňský vítěz Marek Jarůšek z Veselice v čase 48,32 s, druhý Jaroslav Karandyszevsky z Kuniček dosáhl času 49,24 s a třetí místo obhájil z loňského roku Radim Smutný z Nemojan časem 49,30 s.

Pořadatelé i se samotnými účastníky závodu byli mile překvapení návštěvou Hejtmana Juránka, který osobně všechny účastníky odměnil cukrovinkami a poté i předal odměny od sponzorů.

Pořadatelé věří, že návštěvníci akce byli spokojeni, jak s výkony běžců, tak i občerstvením, které bylo po celou dobu závodu k dispozici, a již dnes zvou srdečně všechny příznivce sportu a rozhleden na třetí ročník, který se bude konat koncem října roku 2005.