{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Basketbalisté přehráli soupeře z Vysočiny

Uplynulé dva víkendy byly pro blanenské basketbalisty ve znamení soubojů s týmy Třebíče a Jihlavy. Jak utkání druhého kola Českého poháru v Třebíči, tak i velmi důležitou druholigovou dvojičku v Jihlavě dotáhl blanenský tým do vítězného konce.

TJ Třebíč - ZPV Lavimont SKS Blansko 60:95 (19:24, 33:47, 47:67)

Body: Petřík 21, Kozel 17, Kvapil 15, Toman 13, Hilšer 12, Ford 7, Lukáš 4, Kovář a Koukal 3. TH 14/9, trojky: 5 (Hilšer 2, Kovář, Koukal, Toman)

Domácí celek patří tradičně k méně příjemným soupeřům, a to zvláště v domácím prostředí. Den před pohárovým zápasem porazili domácí v třetiligovém zápase tým Husovic o dvacet bodů, a tak získané sebevědomí chtěli uplatnit i proti soupeři z vyšší soutěže.

Blanenští hráči jim v tom nedůraznou obranou v 1.čtvrtině vydatně pomáhali a výkonostní rozdíl nebyl vůbec patrný. Od druhé čtvrtiny však hráči Blanska přidali k solidnímu útoku také něco málo kvalitní obrany, což na domácí celek stačilo.

Postupně dostali příležitost se sehrát všichni hráči, neboť největším problémem této sezóny je stále zcela evidentní nesehranost a nesoustředěnost v obraně. Druhá polovina zápasu tak byla spíše tréninkovým procesem a nácvikem signálů.

BK Jihlava - ZPV Lavimont SKS Blansko 76:82(23:20, 39:40, 63:61)

Body: Petřík 27, Toman 14, Hilšer 13, Kozel 11, Ford 6, Kovář 5, Sotolář 4, Kvapil 2

Sobotní dvojička byla pro oba týmy velmi důležitá, a to jak z hlediska psychologického, tak i kvůli postavení v tabulce druhé ligy. Oba týmy totiž doposud dokázaly porazit pouze rezervu Pardubic, a tak potřeba dalšího vítězství byla zcela evidentní.

Domácí nastoupili do zápasu bez tří pendlujících opor z prvoligového A Plus Brno (Gajdošík, Prachař, Benda), kteří přijeli až v průběhu první čtvrtiny. Jejich nepřítomnost asi vyvolala v blanenských hráčích dojem, že se zápas vyhraje sám.

Výsledkem byla totální nesoustředěnost v obraně a 5 obdržených trojek za první čtvrtinu. Od druhé čtvrtiny však Blansko opět vedle solidního útoku začalo i bránit. Skóre se přesouvalo z jedné strany na druhou a žádný z týmů si nevytvořil více jak pětibodové vedení.

Tým Blanska v první polovině zápasu držel střelecky především Aleš Petřík, který zaznamenal polovinu (!!!) bodů hostů. Třetí čtvtina měla naprosto stejný průběh a tak se rozhodovalo až v poslední části utkání. Na jejím začátku se nejdříve vyfauloval díky technické chybě jihlavský Prachař, čímž byl domácí tým silně oslaben pod košem.

Následovala 10-ti bodová šňůra Blanska, která celé utkání rozhodla. Posledních 5 minut utkání bylo ve znamení závodů obou týmů, který zahodí více trestných hodů (Jihlava 7 - Blansko 13!!!).

Blansko svojí střelbou podržel Petr Toman, který zaznamenal všechny body hostů v posledních 5 minutách. Blansko si tak z Jihlavy odváží velmi cenné vítězství, které vybojoval celý tým díky kolektivnímu výkonu.

V domácím prostředí se blanenský tým znovu představí v sobotu 13.11.2004 v 18.00 hod. proti týmu BC Loko Plzeň a v neděli 14.11.2004 v 10.30 hod. proti týmu TJ Jiskra Domažlice.

Zároveň si dovolujeme pozvat všechny fanoušky na 3.kolo Českého poháru, ve kterém se Blansko utká s prvoligovým týmem BK NH Ostrava ve středu 17.11.2004 od 10.30 hod..


basket
basket
basket
basket
basket
basket
basket
ilustrační foto


publikováno: 3.11.2004
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.