{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
Blansko

ikona ČKD Blansko: Podzimní část soutěže skončila

KP II. muži:
Kuřim - ČKD Blansko 3:0 (19, 23, 23) 3:0 (19, 19, 18)
Ani v posledním kole se nepodařilo našemu družstvu bodovat a tak přezimuje na posledním místě tabulky KP II. třídy, což je pro vedení oddílu velkým zklamáním po loňské 5. příčce.

KP ženy:
ČKD Blansko - Sokol Čebín 3:2 (18, -16, 8, -19, 4) 3:0 (20, 15, 22)
Ženy ukončily úspěšně podzimní část soutěže. V posledních dvou kolech velice kvalitní a zkušené družstvo Sokola Čebín. Obě utkání odehrály naše hráčky již tradičně s vysokým nasazením ve výborné herní pohodě. Po vyrovnaném průběhu prvního zápasu nedalysoupeřkám v koncovce šanci a doslova je v tajbrejku smetly. Vývoj druhého utkání měly již zcela pod svojí kontrolou a jednoznačným vítězstvím tak potvrdily podzimní vzestup formy. Těmito vítězstvími již bodově dostihly v tabulce právě Sokol Čebín a dělí se s ním o celkové třetí místo v podzimní části soutěže.

KP junioři:
ČKD Blansko - Vyškov 0:3 (-23, -13, -19) 1:3 (-16, 21, -16, -19)
Ve druhém dvojzápase se omlazený tým utkal s favorizovaným Vyškovem. Hned v úvodním setu se našim hráčům podařilo útočným podáním zatlačit soupeře a udržovali si malý náskok. V koncovce však vlastní chyby rozhodly o výhře hostujícího celku. Druhý set již byl jednoznačnou záležitostí hráčů Vyškova a také třetí set nakonec patřil hostům. Z domácích hráčů byl nejlepším nahrávačem utkání vyhodnocen Vladek Hebelka.

V druhém zápase nastoupili v prvním setu hráči, kteří tvořili v minulé sezóně základ žákovského celku. I přes snahu a dobrou hru v poli nestačili na hostující tým zejména při hře na síti. Ve druhém setu sehrál výborný volejbal a díky bojovnosti a zlepšeným útokem z kůlů dotáhl náš celek set do vítězného konce. Ve třetím setu si dokázal hostující celek utvořit "šňůrou" náskok, který si udržoval až do konce. V závěrečném setu se domácím již nedařilo a po zapojení hráčů z lavičky hladce prohráli. Nejlepším smečařem druhého zápasu byl vyhlášen Roman Flek z domácího družstva.

I přes porážky podal náš celek dobrý výkon a ve srovnání s prvním dvojzápasem v Ivančicích došlo k výraznému zlepšení ve všech herních činnostech, zejména při příjmu a hře v poli. Slabinou zatím zůstává útok středem hřiště, kde má náš celek zatím největší rezervy. Mimo vyhodnocených hráčů odvedl dobrý výkon "universal" Jakub Kratochvíl a pochvalu zaslouží i "libero" Jan Bouda. V dalším dvojzápase se naši hráči střetnou v sobotu 30. října s celkem Tišnova na jeho hřišti a doufejme,že přiveze první mistrovské body do tabulky.

KP juniorky:
ČKD Blansko - Kuřim 3:2, 3:0
Další dvojzápas sehrály juniorky ČKD Blansko proti družstvu DDM Kuřim. Po prvním vyhraném setu vypadal průběh utkání jednoznačně pro juniorky Blansko. Nakonec skončil vítězně až po náročném pětisetovém boji. Druhý zápas skončil vítězně také pro domácí hráčky Blanska jasným vítězstvím 3:0. Výhra byla tentokrát vydřená, ale naprosto zasloužená.

KP kadetky:
DDM Brno - ČKD Blansko 3:0, 3:0
Další dvě porážky tentokrát s Juniorem A, který je v cele tabulky! Naše holky vůbec neměly šanci, protože 2/3 družstva domácích tvořily hráčky hrajici ve v kategorii juniorky. Naše holky vedle nich vypadaly jako žákyně. No co naplat, náš tým si aspoň vyzkoušel jak bolí ruce z tvrdého podáni a přesvědčil se jak má vypadat špičkový volejbal.