{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko uteklo hrobníkovi z lopaty

Až ve třetím utkání se blanenští hokejisté dočkali vítězství. Průběh utkání se shodoval s předcházejícími dvěma, s tím rozdílem, že Blansko proměnilo alespoň některé své šance. Blanenští nastoupili do dnešního utkání s jednou velkou změnou, kterou bylo posunutí Karla Berana z obrany do první útočné řady, ve které nahradil zraněného Látala.

Blansko začalo utkání velkým náporem. Hned ve druhé minutě měl šanci Šlapanský, poté nebezpečně pálil Drábek, jeho střelu vyrazil hostující gólman Žigardy koncem své hole. O dvě minuty později měli blanenští možnost první přesilové hry, ve které se zblízka neprosadil Horák. V osmé minutě hrálo po faulu na Cakla Blansko další přesilovou hru, ve které se neprosadil po nahrávce Bělohlávka Jaroslav Smolík. Druhou Bělohlávkovu přihrávku v této přesilovce však proměnil přesnou střelou Drábek a Blansko se ujalo vedení. Hosté se dostali k ohrožení Žurkovi branky teprve při vyloučení Lagy, ale jejich šance pokryl blanenský gólman. Ve třinácté minutě nevyužil velkou šanci po střele Psoty Drábek, který se ocitl sám před gólmanem Nového Jičína. Do konce třetiny nevyužili své šance Horák, Jaroslav Smolík a Beran, kterému naslepo přihrál Horák.

HCxJičín HCxJičín HCxJičín

Do druhé třetiny vstoupili hosté aktivněji, jejich největší šanci zachránil obranným zákrokem Petlák. Velká šance novojičínských přišla při přesilové hře Blanska, kdy si nerozumněl Jílek s Lagou. Žurek byl ale opět pozorný. Hosté nevyužili další šance v přesilové hře při vyloučení Jaroslava Smolíka. Poté už byli aktivnější opět blanenští, diváky zvedaly ze židlí především kombinace Drábka s Bělohlávkem a Jaroslavem Smolíkem. Velmi aktivní byl dnes také Šlapanský, který spálil dvě dobré příležitosti v desáté minutě, kdy hrálo Blansko přesilovou hru. Jedinou sekundu před návratem hostujícího Tesaříka na led se po další akci Bělohlávka s Jaroslavem Smolíkem trefil Psota. Díky jeho trefě získalo Blansko dvougólový náskok. V téže minutě zachránil Žigardy posunutím Branky nájezd Berana se Šlapanským. Ve čtrnácté minutě z nenápadné akce snížili hosté po brance Barny opět na rozdíl jednoho gólu. Aktivitu blanenských to však nezastavilo. Nejblíže gólu měli po rychlých kombinacích Beran se Šlapanským a Drábek s Jaroslavem Smolíkem.

HCxJičín HCxJičín HCxJičín

Rozhodující gól zápasu přišel ve druhé minutě třetí třetiny, kdy se po další asistenci Bělohlávka trefil Raška. Poté se několika zákroky blýskl Žurek. Ve dvanácté minutě na sebe upozornil blanenský Cakl, který nejprve obranným zákrokem zastavil akci hostů, a poté sám připravil dobrou příležitost Lukáši Smolíkovi, který ve třetím útoku nahradil Kučeru. Ve stejné minutě byl za krosček na Cakla vyloučen hostující kapitán Macháček. Další vyloučení hostů přišla v šestnácté a osmnácté minutě. A právě v poslední přesilové hře v dnešním utkání se po tyči Šlapanského nadvakrát prosadil po nahrávce Berana blanenský Horák. Po této brance hráči Nového Jičína rezignovali, což dokumentoval novojičínský brankář Žigardy, který poslední minutu proseděl na brankové konstrukci. Nezbytné "opičky" pro diváky předvedl v poslední minutě i domácí gólman Žurek. Blanenští v dnešním utkání svého soupeře jasně přehráli, pokud ale chtějí rozhodnout celou sérii ve svůj prospěch, musí příští utkání v Novém Jičíně vyhrát.

HCxJičín HCxJičín HCxJičín

Jiří Otoupalík, trenér Blanska: "Jsem spokojený, konečně se nám podařilo prolomit střeleckou smůlu. Přesto po první třetině to mělo být čtyři nula. Hráli jsme dneska velice dobře, bruslili jsme. Takhle jsme v podstatě hráli i ty zápasy předtím, i ten zápas v Novém Jičíně jsme byli jasně lepší. Dneska jsme prostě dali góly. Věřím, že když budeme v Novém Jičíně pozorně bránit a budeme chodit do protiútoků, tak bychom tam měli uhrát vítězství a rozhodující utkání bude tady v Blansku. Karel Beran sám přišel, že by to zkusil v útoku, protože Látal je stále nemocný, navíc je mimo hru Pazdera a Tesař. Museli jsme dát obránce do útoku. Látal nebude trénovat ani zítra, takže v Novém Jičíně asi nenastoupí."

Karel Beran, dnes útočník Blanska: "Určitě jsme byli lepší. Dneska jsem hrál v útoku. Nápad to byl trenéra i můj. Zranili se nám tři útočníci a máme na střídání více obránců než útočníků, tak mě trenér přeřadil do útoku. S postem útočníka jsem spokojeneý, mám rád, když mám hodně puk a můžu dost bruslit. Nový Jičín hraje dost defenzívně, takže většinou více útočíme, jako útočník si tak více zahraju. Dneska jsme věřili, že vyhrajeme, pokud proměníme gólové šance, tak vyhrajeme i v Novém Jičíně. Kdo byl dneska na hokeji, musel vidět, že jsme jasně lepší."


HC Blansko - TJ Nový Jičín 4:1 (1:0,1:1,2:0)

1:0 - Drábek (Bělohlávek)
2:0 - Psota (Bělohlávek, Smolík J.)
2:1 - Barna (Skaloš)
3:1 - Raška (Bělohlávek,Drábek)
4:1 - Horák (Beran)

757 diváků


Sestava Blanska:

Žůrek 3.5
Jílek 3, Laga 3.5 - Horák 3.5, Šlapanský 5, Beran 4.5
Psota 4, Petlák 3.5 - Drábek 3.5, Smolík J. 4, Bělohlávek 4.5
Raška 3.5, Melichar 3 - Cakl 3.5, Chlup 3, Kučera 3.5 (Smolík L. 3)

hodnocení: 1 až 6 - 1 nejhorší, 6 nejlepší


Další výsledky play-off:

Ostrava-Hvězda 2:1 SN, stav série 2:1


Foto: Jan Kříž, Lukáš Dlapa

publikováno: 23.2.2004