{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Hokej ve Znojmě: Velká show Eliáše a Havláta

Jedinečná příležitost vidět hvězdy zámořské NHL na vlastní oči. Nejblíže je to možné v extraligovém Znojmu. V jeho nedělním zápase se Zlínem měli premiéru útočníci Patrik Eliáš a Martina Havlát. Zářilo však jiné duo Balaštík-Leška. Utkání tak skončilo 5:3 pro Zlín.

"Nebudu se vymlouvat, byl to normálně nepovedený zápas. Jsem naštvaný, ale příště to bude lepší," vysvětlovala po zápase další posila z NHL brankář Tomáš Vokoun. "Všichni jsme si přáli, aby premiéra Patrika s Martinem dopadla lépe. Udělali jsme ale chyby v obraně a soupeř nás potrestal," litoval zkušený slovenský útočník Peter Pucher.

Eliáš a Havlát: Pohádka skončila ve druhé třetině

Přestože nebyl smutný, svou premiéru před znojemským publikem si určitě představoval jinak. A to přesto, že se svým kamarádem a další zámořskou posilou Znojma Martinem Havlátem zvedal Patrik Eliáš po celý zápas svými akcemi diváky ze židlí.

"Fanoušci byli skvělí. Atmosféra byla super," neskrýval své nadšení. "Hráli jsme docela dobrý hokej. Jenže v obranné hře jsme byli nedisciplinovaní. A to včetně mě," nešetřil kritikou i na svou hlavu.

Alespoň do druhé třetiny však byla jeho hra pro diváky pravým zážitkem. Co v něm je, předvedl už při prvním gólu, kdy zavěsil do prázdné brány poté, co si nenapodobitelným způsobem pohrál se slovenským brankářem Murínem. Druhý gól pak vypracoval nezištnou přihrávkou na zakončujícího Martina Havláta.

"Naše spolupráce fungovala. Skvěle nás doplňoval i Marek Vorel," pochvaloval si své spoluhráče Eliáš, který v rozhodujícíh fázích zápasu ani nechtěl střídat. Neustále postával na střídačce a chodil i na post obránce do přesilových her.

Tato pohádka však dostala ve druhé třetině dvě rychlé rány v podobě gólů Balaštíka a Kováčika. Zejména ten čtvrtý Kováčikův obrátil pozornost obou zámořských hvězd jiným směrem.

"Ten gól padl až po odpískání. Nevím, jestli tady platí takové góly," zlobil se Martin Havlát, který před novináře předstoupil hned zápase a byl ještě plný emocí. Ale i Patriku Eliášovi se zrychlil tep, když měl popsat zmíněný okamžik. "Výkon rozhodčího rozhodně kvalitní nebyl. Víc se k tomu ale vyjadřovat nechci."

Ani nemusel. Své si k tomu řekl už přímo na ledě. A to dokonce nejen slovně. Tento elegán na ledě i mimo něj si tentokrát počínal spíše jako Rumcajs. Nabil svou hokejku kaštanem, který vhodili diváci na ledovou plochu, a neomylně trefil rohodčího. "Ale nechtěl jsem, chtěl jsem ten kaštan jenom odpálit pryč," vysvětloval.

Hokej ve Znojmě
Hokej ve Znojmě
Hokej ve Znojmě
Hokej ve Znojmě
Hokej ve Znojmě

publikováno: 5.10.2004
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.