{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Olympia Blansko zachránila extraligu

Olympia Blansko - Orlice Choceň 10:0 (po sedmé směně)

V sobotním utkání, které se hrálo pod umělým osvětlením, kterým disponuje hřiště Strawberry Field v Blansku, se domácí Olympia střetla s týmem Orlice Choceň. Tento celek si dělá zálusk na postup do baseballové extraligy, takže se diváci, kterých nebylo málo, mohli těšit na zajímavé a dramatické utkání. Jejich očekávání se ale naštěstí pro domácí nenaplnilo, neboť Olympia Blansko předvedla skvělý výkon, po kterém zcela zaslouženě zvítězila. Blanenským pálkařům se dařilo pálit tvrdé odpaly, takže již po sedmé směně bylo utkání předčasně ukončeno rozdílem o deset bodů. Celý zápas odházel na kopci reprezentant Pavel Procházka, který předvedl excelentní výkon, když nebezpečným hostům nedovolil jediný doběh.

Olympia Blansko - Blesk Jablonec 16:3 (po sedmé směně)

Po sobotním vítězství měli blanenští baseballisté jisté udržení v nejvyšší baseballové soutěži, takže mohli k nedělnímu domácímu utkání nastupovat bez větších nervů. Tento zápas se začínal již v jedenáct hodin dopoledne, takže návštěvnost byla poznamenána touto časnou hodinou. Nadhazovat začal Petr Stříbrcký, který se stal velmi vítanou posilou po jarním hostování v Brně. Poslední dvě směny odházel Zdeňek Kocman, který byl celou sezónu vojákem a neměl možnost se tolik věnovat tréninku, jak by si on i trenéři představovali. Na jeho výkonu bylo tréninkové manko znát, ale zdárně dovedl utkání do vítězného konce. Blanenským baseballistům se za celý zápas podařilo šestnáckrát skórovat při patnácti odpalech, takže stejně jako v sobotu byl tento zápas ukončen předčasně už po sedmé směně.

Jaroslav Krejčíř, head coach Olympie Blansko:
"Máme za sebou první historickou baráž o extraligu, pokud nepočítám tu, kdy se nám před dvanácti lety podařilo do nejvyšší soutěže postoupit. Jsem rád a šťastný, že jsme potvrdili, že patříme mezi osm nejlepších mužských baseballových týmů v republice. I když s mírným zaváháním, baráží jsme prošli bez větších komplikací. A vzhledem ke stavu našeho týmu, kdy nám chybělo několik hráčů, tak je to úspěch. Vyskytly se samozřejmě chyby, na kterých musíme během zimní přípravy zapracovat a pokusit se je odstranit, ale věřím, že příští sezónu předvedeme opět kvalitní výkony. Poděkování patří domácím divákům, kteří nás přišli povzbudit a vytvořili skvělou atmosféru."

V mládežnických soutěžích pomalu ale jistě dohrávají nebo již dohráli svoje soutěže naděje blanenského baseballu.
Žáci mají za sebou Mistrovství republiky, které se konalo o uplynulém víkendu v Ostravě. Musíme přiznat, že se jim tento víkend příliš nepodařil a po bojovném výkonu skončili nakonec jako sedmý žákovský tým v republice. Pro spoustu hráčů to byla první takováto vrcholná akce v jejich kariéře a na herním projevu a nervozitě to bylo znát. Každopádně je vidět, že s mladými baseballisty se v Blansku pracuje dobře a mají šanci se prát s nejlepšími týmy v republice.
Mladší kadeti v úterý odehráli utkání o postup na Mistrovství republiky s celkem Blesk Jablonec. Po vlažném začátku, kdy mladí hráči Olympie Blansko udělali několik chyb a příliš se jim nedařilo, již prohrávali 0:3. Nadhazovači Olympie Blansko Karlu Brychtovi, kterému patří poděkování za skvělý výkon, se podařilo zastavit tlak na pálce hostí, ale bohužel se blanenským baseballistům nepodařilo příliš skórovat. Takže nakonec po statečném výkonu odešli mladí hráči Olympie poraženi a smutní, neboť se jim nepodařilo postoupit mezi osm nejlepších týmů republiky, tak snad příští sezónu.
Starší kadeti svoje utkání s týmem z Frýdku-Místku o postup na Mistrovství republiky odehráli bez zaváhání a v dobré formě. Takže po vítězství na severu Moravy pojedou již tento pátek, sobotu a neděli do Prahy a věřme, že se statečně poperou o Mistra republiky.
Junioři, kterýmihráči do osmnácti let velice úspěšně odehráli baráž o juniorskou extraligu. Po dvou vítězstvích nad celkem Třebíče, se jim podařilo postoupit mezi nejlepší juniorské týmy republiky.

Poděkování patří všem mladým nadějným hráčům, ale i rodičům za podporu, bez které by to nešlo a která je velice důležitá.

Místo pro Vaši reklamu

publikováno: 30.9.2004
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Rekonstrukce bytů / Ponetu.cz / Garáová vrata / Dárky k vánocům / Vánoční přání / Přání / Čištění kanalizace / Turistický průvodce

Ubytování v penzionu okr. Znojmo a klidném prostředí pro vaši dovolenou. Nabízíme levné ubytování na Znojemsku za nízké ceny. Navštivte náš portál, který se týká Vranova nad Dyjí. Najdete zde všechny akce ve Vranově nad Dyjí i okolí a včetně vranovské přehrady.