{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Boskovice: Pohádkový hrad 2004

Šermíři, divadlo a jarmark. To vše čeká o víkendu na návštěvníky na hradě v Boskovicích. Pro děti je připraven program pod názvem "Pohádkový hrad," což je mezinárodní akce pořádaná na významných historických památkách naší republiky.

Romantické prostředí hradu bude sloužit jako ideální kulisa pro kulturní akci s pohádkovým programem, jenž je hlavně zaměřen na pobavení těch nejmenších. Boskovický hrad skýtá mnohá malebná zákoutí, o kterých nám v dětství čítávali naše babičky a dědové.

Prostředí statečných princů, spanilých princezen, hloupých králů, vodníků, čarodějů, trpaslíků, víl, draků a dalších pohádkových bytostí je ztvárněno divadelními, tanečními a hudebními produkcemi. Na mnoha místech budou návštěvníci i jejich nic netušící děti vtáhnuti do právě probíhajícího děje, spatří své vlastní ratolesti, jak porazí draka, či se zúčastní klání v rytířském turnaji.

Loutková představení, dobový jarmark, máčení nepoctivých kupců a choreografie šermířských soubojů, to vše je určeno dětem, ale ani dospělí se nebudou nudit. Nezapomenutelné zážitky umožní divákům nahlédnout za dveře hradních komnat, kde je čekají další překvapení.

Den slavností se zahajuje pěším rytířským turnajem. "Pohádkoví" rytíři v plné zbroji budou soutěžit o právo vybrat z dětského publika "královnu" turnaje. Zápolení dospělých poté vystřídá neméně urputný souboj dobrovolníků z řad dětí.

V různých prostorách hradu budou předvádět svá vystoupení členové loutkových divadel, dobové hudební skupiny, dětské soubory a také šermířské skupiny z různých měst naší republiky.

Nebude chybět ani středověký jarmark. K vidění budou i historické vojenské ležení. Pro všechny návštěvníky je k dispozici středověká střelnice, kde si mohou zastřílet z luků a kuší do malovaných terčů. Domácí zvířata, kdysi na hradech běžná, jsou k vidění v mobilních stájích. Ráz doby budou dotvářet také kováři.

Děti se mohou projet na ponících, vidět výcvik dravých ptáků nebo se pobavit při humorně laděných příbězích ze středověké mučírny. Až do širokého okolí bývá slyšet výstřely z ručních zbraní a těžkých děl při přehlídkách středověkých palných zbraní.

Jednotlivá vystoupení jsou během dne předvedena i vícekrát, aby je mohlo shlédnout co nejvíce diváků. Jejich časové řazení umožňuje plynulý přechod od jednoho ke druhému. Rota pikenýrů, mušketýrů a bubeníků oznamuje jejich začátky v rámci krátkých vystoupeních, znázorňující výcvik vojska z období 30tileté války.

Středověkou atmosféru hradu dotvoří vlajky, erby, palisády, rozsypaná sláma, šibenice uprostřed jarmarku a stráž u hradních bran.


publikováno: 17.9.2004
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Vozy značky Subaru jsou pravou volbou ke koupi vašeho nového automobilu. Navštivte náš portál, který se týká Vranova nad Dyjí. Najdete zde všechny akce ve Vranově nad Dyjí i okolí a včetně vranovské přehrady.