{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Jindřich Král: Hlavním cílem je postoupit do play-off

Jak jste spokojen s přípravou do nové sezony?

Jsem celkem spokojený. Jednak s přístupem hráčů, i s podmínkami, co jsme tady měli. Sehráli jsme kvalitní přípravné utkání. Až na ten menší výpadek proti Prostějovu, bych řekl, že ty zápasy odpovídaly našemu hernímu projevu. Na druhé straně jsem rád, že Prostějov ukázal, jaká je jeho síla, a že náš mančaft to nebude mít v soutěži jednoduché.

Jak jste spokojený s novými posilami?

Výborně se jeví Jirka Mifek. Dobře vypadá i Maixner s Točíkem. Je na nich vidět, že jsou to hráči, kteří mají něco odehráno. Mají ohromný přehled a měli by být tahouny mužstva.

V obraně překvapivě skončil Martin Jílek?

Pro mě to bylo hrozně depresivní, když jsem se to dozvěděl. Martin Jílek tady s námi hrál hodně sezon. Byl velmi platným hráčem. Je to určitě velká škoda. Každý hráč je sice nahraditelný, ale Martin byl typ obránce, se kterým se velice dobře spolupracovalo. On dokázal odevzdat hokeji a mužstvu všechno. Musíme se s tím nějak vyrovnat.

Nastoupil ještě v prvním přípravném zápase.

Má náročnou práci, navíc staví dům. Přemýšlel už delší dobu, že s hokejem skončí. Teď se toho na něj navalilo víc, a proto se rozhodl tak radikálně. Jeho rozhodnutí respektujeme.

Je možné, že se během sezony vrátí?

Já pevně doufám, že se vrátí. U nás má dveře kdykoli otevřeny a my budeme jenom rádi.

Budete ještě hledat nějaké posily?

Řekl bych, že máme celkem dobrou ofenzívu. Dobře se nám jeví i náhradníci do útoku, naši bývalí i stávající junioři. Kde si myslím, že bychom se mohli trochu poohlédnout, tak po nějakém jednom obránci, ale nemusíme to teď řešit za každou cenu. Uvidíme, jak se bude tým jevit v prvních utkáních sezony.

V posledním zápase s Klagenfurtem byly nějaké změny v sestavě.

Nechal jsem odpočívat Horáka s Drábkem. Nemocný byl Pazdera. Ale další hráči, kteří nastoupili se předvedli v dobrém světle. Třeba Pavel Tesař. Určitě jsme schopní poskládat tři velmi kvalitní pětky.

Ve třetím útoku se včera objevil ještě jeden nový hráč.

To je bratr Petra Látala. Zatím s námi trénuje, nemá ještě vyřízené žádné angažmá. Jestli ho budeme angažovat my, to je otázka pro prezidenta. Jeho mateřským klubem jsou Pardubice, zatím je vše v jednání.

Co nový brankář Tomáš Musil z Vyškova? Je už hráč Blanska?

Myslím, že už jo. Určitě s ním počítáme na místo jedničky. Ale i Petr Žurek ukázal v těch přípravných utkáních, že může kdykoli naskočit a mužstvo podržet.

Máte s asistenty Beranem a Daňkem nějak rozdělené funkce?

Karel Beran se spíše věnuje komunikaci mezi mužstvem a mnou a Radkem Daňkem, na starosti má defenzívní činnost. Radek Daněk mně víc pomáhá i s koučováním. Specializuje se na brankáře. Je to bývalý reprezentační trenér gólmanů.

Co by byl úspěch pro příští rok?

Základní část je dost dlouhá, takže hlavním cílem je postoupit do play-off. Teď je jedno, ze kterého místa to bude. Mým cílem je mužstvo na play-off co nejlépe připravit.


publikováno: 9.9.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.