{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Olympia Blansko potvrzuje v baráži roli favorita

Blesk Jablonec - Olympia Blansko 15:30

Za Olympii začal nadhazovat zkušený David Kyánek. Své vystoupení zahájil velice dobře, přesto byl v průběhu utkání střídán Zdeňkem Kocmanem, a poté Petrem Stříbrckým. Všichni nadhazovači předvedli dobrý výkon, i když to tak podle výsledku a obdržených bodů přiliš nevypadá. Několik doběhů totiž zaznamenali Jablonečtí po chybách v obraně Blanska, které by se extraligovému týmu stávat neměly. Naproti tomu dokázali blanenští hráči zahrát velice dobře v útoku. Důkazem je třicet celkových doběhů při sedmnácti odpalech. Několik bodů bylo zapříčiněno také špatnou obrannou hrou domácích a agresivitou Blanenských při běhu po metách. Pochvalu jistě zaslouží Jakub Veselka, který zaznamenal homerun a několik dobrých odpalů. Výborným výkonem se také blýskl reprezentant Pavel Procházka, který se postupně stává velkou oporou blanenského týmu.

Orlice Choceň - Olympia Blansko 4:15

Po rušné sobotní noci v Chocni se druhý den hrálo již v jedenáct hodin dopoledne, ale na výkonu blanenských hráčů to nebylo nijak znát. Nadhazovat začal Ondřej Navrkal, který předvedl dobrý výkon. V páté směně byl vystřídán reprezentantem Pavlem Procházkou, který s velkým přehledem dovedl zápas k vítěznému konci. Přestože se nadhazovač domácí Chocně snažil, nepovedlo se mu brzdit dobře pálící Blansko. Olympii se tak podařilo získat celkem patnáct doběhů při třinácti odpalech. Po dobrých výkonech na hřištích soupeře má za sebou Olympia Blansko již čtyři vítězství ze čtyř možných.

Jaroslav Krejčíř, head coach Olympie Blansko:
"Jsem velice rád, že se nám podařilo zvítězit v dalších utkáních a že jsme zatím v baráži bez porážky. Je vidět, že se projevuje desetidenní soustředění, které jsme s hráči před barážovými boji absolvovali. Zlepšila se hra na pálce, hráči si více věří. Dokážou dobře vybírat nadhozy a čekat na ten svůj. Za zmínku jistě stojí, že nastupujeme proti soupeřům, kteří používají kovové pálky, se kterými je jednodušší odpálit. My ale stále pálíme s pálkami dřevěnými, tudíž to máme o něco víc složitější. Pochvalu jistě zaslouží reprezentant Pavel Procházka, který je vynikající jak na nadhozu tak i na pálce. Před námi je ještě šest velice důležitých utkání, ke kterým musíme všichni nastupovat se stoprocentním nasazením. Musíme tvrdě trénovat, abychom dokázali, že do nejvyšší baseballové soutěže patříme."

Po letní přestávce se opět rozjeli mládežnické soutěže. Žáci Olympie Blansko mají za sebou semifinále Krajského přeboru, ve kterém dokázali dvakrát zvítězit nad celkem Pipas Brno a postoupili do finále o mistra jižní Moravy. Mladší kadeti hrají ve skupině o první až čvrté místo na jižní Moravě. Po dvou utkáních hrají s celkem Hrochů Brno nerozhodně a čeká na ně rozhodující třetí utkání.

Místo pro Vaši reklamu

publikováno: 8.9.2004
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.