{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona RSS - nápověda

Chcete, aby vám už nic z Blanensko.info neuteklo? Chcete vědět o každé novince na Blanensko.info okamžitě a přitom nemuset neustále projíždět internet? Nechcete zmeškat žádný článek a ještě počítač donutit k tomu, aby vám o novém článku řekl? Nyní můžete. Zdatným uživatelům netřeba vysvětlovat, co formát RSS je a co umožňuje, pro ty méně zkušené a věci neznalé je zde několik vybraných informací a odkazů.

Co je to RSS?

Určitě mi dáte za pravdu, že počet Vašich oblíbených zdrojů, které na internetu pravidelně sledujete, neustále stoupá a jejich monitoring je pro Vás stále více obtížnější. Kontrolovat denně všechny relevantní servery pro Vás může být nepříjemné a zdlouhavé. Čas je v dnešní uspěchané době drahý pro každého, na internetu to platí dvojnásob. Proto využijte RSS, které Vám ušetří čas i peníze. Pokud jste do této doby používaly informace o aktualizaci na stránkách pomocí informačních emailů, mám pro Vás špatnou zpráv. Je tu nový, mnohem pohodlnější, rychlejší a aktuálnější způsob, jímž můžete tyto informace získávat. Jmenuje se RSS.
Celý článek "Co je to RSS?"

Proč RSS?

Pokud autor webu použije RSS, návštěvníci jeho stránek jistě ocení možnost získat informace bez nutnosti jeho návštěvy. Oproti jiným způsobům propagace webu (např. newslettery) není nutná registrace návštěvníka a odpadají tak problémy s neochotou sdělovat svá osobní data. Webu to v konečném důsledku přinese zvýšení návštěvnosti, protože se lidé budou více vracet. Koncepce RSS tak umožňuje udržovat s návštěvníky webu trvalý kontakt. Každý web může mít více než jeden RSS kanál. Vedle hlavního kanálu je vhodné publikovat také další informace, například novinky na webu, oznámení o nových produktech, seznam dokumentace, soubory ke stažení, seznam e-mailových adres a podobně.
Celý článek "Proč RSS?"

Co na to? Mozilla Firefox

Mozilla Firefox je webový prohlížeč, který je postaven na prohlížeči z balíku Mozilla. Díky osamostatnění byla řada věcí zjednodušena a vylepšena. Prohlížeč vás překvapí zejména svou rychlostí a řadou nových funkcí. Velký důraz je kladen na bezpečnost. Většina takovýchto špehounských programů (spyware) a slabin se běžně programuje pro Internet Explorer vzhledem k faktu, že IE ovládá přes 70% trhu s internetovými prohlížeči. Existují i další prohlížeče, které s IE mohou soupeřit, ale Mozilla Firefox (původně známý jako Firebird) je hodnotný prohlížeč se spoustou vlastností, který navíc zůstává velmi štíhlým, co se objemu týče. Vestavěné blokování vyskakovacích (pop-up) oken, které funguje lépe než spousta komerčních blokátorů, a panelové prohlížení jsou, mezi jinými, dvě věci, které dělají z prohlížeče Firefox internetový prohlížeč snů.
Celý článek "Co na to? Mozilla Firefox"


publikováno: 31.8.2004
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Hledáte-li velký a silný vůz, tak rozhodně sáhněte po Toyotě Land Cruiser. Vranovská přehrada nabízí nezapomenutelnou dovolenou, proto si vyberte to nejlepší ubytování na Vranovské přehradě.