{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona ÚOHS: Pro spořitelny pokuta, pro Šebrleho uznání

ÚOHS potrestal šest společností za kartelové dohody v souvislosti se zvyšováním poplatků na trhu stavebního spoření. Většina spořitelen po loňském enormním zájmu lidí o nové smlouvy na začátku roku zvýšila poplatky za vedení účtu. Lidé se staršími smlouvami, a tím i vyšším úročením vkladů, musejí navíc platit i zvláštní poplatek za "úrokové zvýhodnění".

Spořitelny na jaře poplatek za tzv. úrokové zvýhodnění omlouvaly poklesem úrokových sazeb na finančním trhu. Tím se jim snižují marže a přicházejí o zisky. Kompenzují si to, stejně jako např. banky, vyššími poplatky. Vyšší poplatky spořitelny ospravedlňovaly i lepšími službami, bezplatnými linkami či informačními časopisy pro klienty.

Antimonopolnímu úřadu si letos na jaře stěžovalo Sdružení obrany spotřebitelů. Mimo jiné i proto, že klienti nemohli nespokojenost se službami řešit odchodem od příslušné stavební spořitelny. Přišli by totiž o státní podporu až 4500 korun ročně.

Sdružení vadil i fakt, že většina spořitelen vybírá až o několik set korun více od klientů, kteří za své vklady dostávají vyšší úroky. Od klientů, kteří uzavřeli smlouvu před několika lety a nečerpají úvěr, tak získají až desítky miliónů korun navíc.

Josef Bednář: Roman Šebrle férově soutěžil a zaslouženě zvítězil

Předseda ÚOHS Josef Bednář, pokud mu to čas dovolí, s velkým zájmem sleduje sportovní zápolení na letních olympijských hrách v Aténách. Českým sportovcům, kteří na olympiádě uspěli, zaslal jménem svým i všech zaměstnanců ÚOHS blahopřání.

„Obdivuji sportovce, kteří v obrovské konkurenci a ve férové soutěži dokázali pro naše národní barvy vybojovat medaile. Nejnověji se to podařilo Romanu Šebrlemu, který získal kov nejcennější,“ uvedl předseda ÚOHS Bednář.

V blahopřání zaslaném do Českého olympijského domu v Aténách předseda českého soutěžního úřadu mj. napsal, že Roman Šebrle prokázal maximální vůli zvítězit. Tato fantastická snaha byla korunován skvělým úspěchem.

Josef Bednář pozval Šebrleho na neformální besedu o sportovní i hospodářské soutěži. „Obě tyto soutěže mají mnoho společného. Největší šanci na úspěch mají ti, kteří se v silné konkurenci prosazují vysokou motivací, pevnou vůlí a samozřejmě férovým jednáním,“ zdůraznil předseda ÚOHS Josef Bednář.

Josef Bednář


publikováno: 27.8.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Sháníte lamelové rošty do vaší postele? Využujte lamelové rošty od českého výrobce..V našem sortimentu najdete nepřeberné množství plotů pro vaše oplocení pozemků.