{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Karel Poborský: Hrající legenda dnes překoná další hranici

Fotbalová reprezentace, která dosáhla velkého úspěchu na Euru v Portugalsku, sehraje dnes na Strahově přátelské utkání s úřadujícími mistry Evropy z Řecka. Toto utkání bude určitým způsobem výjimečné a slavnostní. Utkání je odvetou za vyřazení našich reprezentantů v semifinále evropského šampionátu. Hned po úvodním hvizdu hlavního rozhodčího bude důvod k oslavě. Karel Poborský totiž nastoupí k jubilejnímu 100. startu za národní tým. Současně ponese kapitánskou pásku místo zraněného Pavla Nedvěda.

Karel Poborský, rodák z jihočeské Třeboně, připomíná svým pohybem po hřišti úhoře. Umí se dokonale protáhnout i mezi třemi protivníky a odcentrovat z téměř ztracených pozic. Jeho ohromná akcelerace, přehled, přímočarost a rychlost je úctyhodná.

Stejně tak vypadala jeho reprezentační kariéra. Poprvé hrál za národní tým před deseti lety v Turecku, v prvním mezistátním zápase České republiky po rozdělení Československa. I když není zrovna králem střelců, nezapomenutelným se stal jeho gól proti Portugalsku ve čtvrtfinále Eura v roce 1996. Na Euru hrál i v roce 2000 a 2004. Na tom letošním v Portugalsku patřil k nejlepším hráčům celého turnaje.

Už nyní se v České republice nenajde nikdo, kdo by nastoupil za fotbalovou reprezentaci vícekrát než Poborský?! Už v únoru 2004 při zápase proti Itálii překonal šestnáct let starý rekord Zdeňka Nehody.

Ve zkratce
Datum narození: 30.3.1972 - Jindřichův Hradec
Výška / váha: 174 cm / 73 kg
Současný klub: Sparta Praha
Pozice: záložník
Přezdívky: Steve, El Hurricano

Karel Poborský
foto: jak

linka


publikováno: 18.8.2004
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.