{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona V Blansku vystoupí účastníci Mezinárodního tábora mládeže

Blanenští občané budou mít o víkendu možnost zhlédnout vystoupení více než osmi desítek mladých lidí z osmi zemí Evropy (České Republiky, Francie, Itálie, Maďarska, Německa, Polska a Španělska). V sobotu 14.8. 2004 od 19 hodin jim v Městském klubu Blansko představí svoji téměř třítýdenní práci účastníci Mezinárodního tábora mládeže, tzv. International Youth Campu, kteří do Blanska přijeli díky programu založeném na partnerské výměně mezi evropskými městy.

V rámci svého závěrečného vystoupení předvedou mladí návštěvníci Blanska výsledky společného úsilí hned několika pracovních dílen neboli workshopů. Osu závěrečného představení, tzv. Final Show, bude tvořit divadelní představení motivované pověstmi z Blanenska. Divadelní workshop pod vedením Christine Bolte z Německa do svého vystoupení plného exprese a improvizace začlení také práci ostatních pěti dílen.

V keramickém workshopu si pod vedením české sochařky Olgy Hořavové mohou zkusit práci s hlínou, výtvarný workshop, zaštítěný španělským malířem Oscarem Martinezem Garciou, vytváří ve vestibulu blanenského krytého bazénu nástěnnou malbu a pro Final Show připravuje kulisy.

Pohybově bude závěrečné představení doplněno vystoupením stepu, ale i folklórních tanců připravených pod vedením českých tanečníků Miluše Jeřábkové a Romana Matala.

Hudební workshop zahraje skladby složené speciálně pro toto představení jeho vedoucím Italem Stefanem Pantaleonim a celkový obraz doplní klipy joyshopu, v němž se mladí participanti učí pracovat s digitálním fotoaparátem, digitální videokamerou a vytvářet internetové stránky za pomoci Carla Cepelliho z Itálie, Chorvatky Ivany Zubak a Any Belen Martín Del Ramo ze Španělska.

V rámci tohoto v pořadí již sedmnáctého mezinárodního setkání, které se ovšem v Blansku koná poprvé, je pro mládež ve věku 17 až 23 let vedle workshopů připraven také bohatý doplňkový program. Během něho navštíví nejen přístupné i veřejnosti běžně uzavřené jeskyně Moravského krasu, ale také Nový hrad, zámek v Rájci-Jestřebí nebo hlavní město Prahu.

S českým prostředím se blíže seznámí také díky kurzu české kuchyně a českého jazyka a čeká je také řada dalších aktivit, např. kurzy speleologie, typické pro Moravský kras. Vedle organizátorů z Německa, Itálie a Španělska letos mezinárodní tábor organizačně i finančně zaštiťuje také Město Blansko a sponzorují ho i místní podnikatelé.

Mezinárodní tábor mládeže Mezinárodní tábor mládeže

linka


publikováno: 10.8.2004
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.