{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona 1.FC Brno: Fotbalová atmosféra podle nařízení policie

První domácí zápas a hned derby s Drnovicemi. Lepší začátek si fanoušci týmu 1.FC Brno ani nemohli přát. Jenže už před úvodním hvizdem měl brněnský kotel jasno. Dnes se fandit nebude! Proč?

Policie ČR totiž zakázala brněnským fanouškům vstup na plochu před kotlem, čímž znemožnila věšení vlajek a transparentů. Dále oznámila, že nebude tolerovat pyro, race, dokonce ani organizovaná chorea. Proto to bojkotování fandění v kotli.

Byl to šok pro všechny, celý kotel seděl a jediný jeho projev byl potlesk po povedené akci. Hned ze začátku byl v kotli rozmotán transparent: Fotbalová atmosféra podle nařízení policie!

Na to okamžitě zareagoval hlasatel a snažil se opakovaně domlouvat kotli. Sklidil ovšem jen výsměch a skandování hesel Policie ven a A.C.A.B. Snad každý v kotli se musel cítit nesvůj, takže jako malé zadostiučinění byla velká radost po tom, co se dostalo Brno do vedení po gólu Karla Kroupy.

V druhém poločase se začali objevovat jedinci, kteří se snažili bojkot porušit. Ovšem prokázala se „sjednocenost“ kotle. Po slibu jednoho z organizátorů bojkotu, že v 80. minutě začneme fandit, se vše uklidnilo.

A pak to přišlo. Všichni v sedě zpívali pokřik Povstaň, jsi-li Zbrojovák a na pokyn se jako jeden muž zvedli! Začaly lítat papírky a celý kotel ožil! Komentátor asi říkal zase něco šíleně chytrýho, ale nebyl vůbec slyšet, protože kotel řval jako nikdy. Lidem musel běhat mráz po zádech, když se ozval tolik oblíbený chorál Vzhůru Brno!

Utkání skončilo ke spokojenosti brněnských fanoušků vítězstvím jejich týmu. Hráči přišli po zápase poděkovat i za těch 14 minut fandění. Naznačili tak podporu kotli v bojkotu.

Suma sumárum to bylo průměrné utkání. Šance na obou stranách, ale pokulhávající koncovka. Hlavně ještě nepříliš dobrá souhra nových posil. Doufejme, že bojkot k něčemu byl a že oba týmy se zatím jen rozjíždí. Kdo by si nepřál vidět moravské celky na předních místech?!

Více informací: www.1fcbrno.cz, www.idnes.cz

Místo pro Vaši reklamu Fandění podle policie

linka


publikováno: 10.8.2004
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.