{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Kinematograf bratří Čadíků opět v Blansku

I letos zavítá do Blanska pojízdný kinematograf bratří Čadíků. Od pátku do úterý zde uvede pět českých filmů: Mazaný Filip, Pupendo, Kruté radosti, Musím tě svést a Cesta z města. Promítat se bude od 21.00 hodin na Náměstí Republiky. Vstupné je dobrovolné.

O Kinematografu

Kinematograf bratří Čadíků (KBČ) je společností, která provozuje 13 mobilních kin. Pod hlavičkou KBČ funguje i jediné letní kino v Praze na Střeleckém ostrově, které je spojeno již tradičně s tříměsíčním kulturním festivalem. Tuto sezónu byl zřízen i obdobný kulturní stánek v Brně u Semilasa.

Několik pojízdných biografů působí od roku 2002 také na Slovensku. V loňském roce byly poprvé ve spolupráci se Správou českých center promítány filmy v západní i východní Evropě, kde zaznamenaly velký ohlas. Na letošní sezónu je zatím plánována cesta do západní Evropy.

KBČ promítá výhradně české filmy. Jediné výjimky tvoří festival na Střeleckém ostrově, kde jsou promítány i filmy zahraniční, a slovenský projekt Bažant, kde je nabídka rozšířena o snímky slovenské.

Vstupné na projekce v ČR je dobrovolné. Díky podpoře partnerů a sponzorů je možné pokrýt náklady spojené s provozem, a tak může být veškeré vstupné každoročně věnováno na dobročinné účely.

Program Kinematografu (Náměstí Republiky)

pátek 27.8., začátek v 21 hodin
Mazaný Filip
Tomáš Hanák coby šarmantní tvrďák Phil Marlowe vzdoruje v ostře nabité parodii zlotřilým úkladům Oldřicha Kaisera i žhavým půvabům Vilmy Cibulkové. Dále hrají: Jiří Macháček, Pavel Liška, Eva Holubová. Režie Václav Marhoul.

sobota 28.8., začátek v 21 hodin
Pupendo
Komedie Jana Hřebejka o lidech, kteří vylezli z pelíšků a nezapoměli, že si musíme pomáhat. Hrají Bolek Polívka, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Vilma Cibulková Jiří Pecha a další.

neděle 29.8., začátek v 21 hodin
Kruté radosti
Vzrušující snímek o pokušení, tajemství a bezradnosti v hledání lásky. Táňa Pauhofová, Ondřej Vetchý, Julius Satinský v poetické komedii o třech mužích a třech ženách, jejichž osudy rozplétá režisér Juraj Nvota. Na Slovensku se tento film stal po svém uvedení hitem číslo jedna.

pondělí 30.8., začátek v 21 hodin
Musím tě svést
Ministryně Martina (Ivana Chýlková) je úspěšnou političkou, ale doma jí to moc neklape, její manžel se s ní hodlá rozvést, ale to je pro ni před volbami nepřípustné. Zoufalý manžel (Ondřej Trojan) požádá svého přítele (Jan Kraus), aby Martinu svedl a natočil její nevěru na videokameru. Rozjíždí se tak kolotoč intrik.

úterý 31.8., začátek v 21 hodin
Cesta z města
Počítačový programátor je živočišný druh, jehož výskyt ve volné přírodě je vcelku raritní. A když už se tam vypraví, jistí si svoji integritu aspoň notebookem. Ale na tenhle výlet se svým „vypůjčeným“ synem Honzou asi dlouho nezapomene. Komedie s Tomášem Hanákem, Bolkem Polívkou a starou partou z divadla Sklep.

Více se dozvíte na www.kinematografbratricadiku.cz.

Místo pro Vaši reklamu

linka


publikováno: 25.8.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.