{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Olympia Blansko třikrát porazila Hlubokou

V nejvyšší baseballové soutěži začaly nadstavbové boje. V prvních třech zápasech se hráči Olympie Blansko střetli s baseballisty z jihočeské Hluboké nad Vltavou. Blanenským baseballistům se podařilo nováčka letošní extraligy třikrát porazit.

Olympia Blansko - Sokol Hluboká 6:1

První dvě utkání byla naplánována odehrát v Blansku, ale kvůli špatnému počasí viděli blanenští fanoušci nakonec pouze jeden souboj, a to dokonce ve zkrácené verzi. V tomto zápase, kdy musí začínat nadhazovat hráč mladší 21 let, začal za Blansko na nadhazovacím kopci stále se lepšící Ondřej Navrkal. Až do třetí směny se nic podstatného neměnilo. Právě ve třetí směně dokázali jak hostující hráči, tak hráči Olympie Blansko jednou skórovat. Ve čvrté směně se to opět ani jednomu týmu nepodařilo. To už se ale nad Strawberry Field začaly nebezpečně prohánět tmavé mraky, které nevěstily nic dobrého. V dohrávce páté směny se ale projevila silná útočná hra domácí Olympie a po sérii dobrých odpalů se jí podařilo pětkrát doběhnout až na domácí metu. Rázem byl stav 6:1 ve prospěch domácích. To už se ale nad hřištěm spustila průtrž mračen, která nějakou chvíli trvala a výrazně se projevila na povrchu hřiště. Poté, co déšť přestal se rozhodčí a vedení obou týmů dohodli, že hřiště je pro další pokračování utkání a případný druhý zápas nezpůsobilé. Jelikož se už odehrálo pět směn, byl první zápas regulérně ukončen vítězstvím domácí Olympie Blansko.

Olympia Blansko - Sokol Hluboká 5:3

 I když se druhé vzájemné střetnutí odehrálo v Hluboké nad Vltavou, Olympia Blansko do něj vstupovala jako domácí tým. Nadhazovat za Olympii Blansko začal Zdeněk Kocman, který i přes několik málo zaváhání v úvodu zápasu předvedl skvělý výkon, a přivedl blanenské hráče k cennému vítězství. A to se hráči Olympie museli potýkat s kvalitními nadhozy amerického hráče Jasona Silera. Až do třetí směny se nikomu nepodařilo skórovat a v dohrávce čvrté a následně páté směny přidali blanenští baseballisté vždy po jednom bodíku. Další dva body zaznamenali hráči Olympie po dobrých odpalech v dohrávce šesté směny a jeden doběh přidali ještě v sedmé směně. Kvůli skvělému výkonu Kocmana a dobré obranné hře, ke které patřila i dávka pověstného štěstí, neměli hráči Hluboké ani jeden bod. To se však změnilo ve směně sedmé, kdy se jim podařilo doběhnout pro svůj první bod. Hráči Blanska však dokázali jedním doběhem ihned odpovědět. Po několika zbytečných chybách v obraně Olympie Blansko na začátku poslední deváté směny dokázali baseballisté Hluboké zaznamenat ještě dva doběhy. Protože to z jejich strany bylo vše, připsala si Olympia Blansko druhé vítězství.

Sokol Hluboká - Olympia Blansko 1:14

Ve třetím zápase se na nadhazovací kopec za Olympii Blansko postavil reprezentant Pavel Procházka a důvěru v něj vloženou nezklamal. Každopádně se hned v první směně podařilo Olympii po dobrých odpalech zaznamenat dva doběhy, ale hráči Hluboké dokázali po zbytečných chybách catchera Jaroslav Kříže odpovědět jedním doběhem. To ale bylo ze strany domácích hráčů v útoku vše a žádný bod si už nepřipsali. Naproti tomu se museli přichystat na nápor Olympie Blansko, který měl v nadcházejícím průběhu přijít. Až do páté směny, kdy se hostům z Blanska podařilo doběhnout pro jeden bodík, se nic moc vážného na hřišti nedělo. To ale měla přijít následující směna, kdy se domácí fanoušci a někdy i hostující hráči nestačili divit, co se děje. Vše začalo dobrou taktickou hrou v útoku, kdy se Olympii Blansko podařilo posunout Romana Kašpárka po dobrém odpalu až domů pro bod. V následujících chvílích se pálkařům Olympie podařilo zaznamenat sérii dobrých odpalů. Vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy Ivo Kučera dokázal odpálit homerun, a zaznamenat tak na svůj dlouhý odpal tři doběhy. Po skvělé útočné hře Olympie a přídělu bodů se nakonec skóre zastavilo na stavu 14:1 ve prospěch Blanska. Utkání tak bylo předčasně ukončeno po sedmé směně rozdílem ve skóre vyšším než deset bodů.

Jaroslav Krejčíř, hrající trenér: "Moje pochvala směřuje ke všem třem nadhazovačům, kteří dokázali opět podržet, a nemalou měrou přispěli k velmi cenným vítězstvím, které jsem si v hloubi duše přál. Musím také pochválit pálkaře a zejména Ivo Kučeru, kterým se podařilo během jedné směny zaznamenat jedenáct doběhů po deseti odpalech. Teď nás kromě pohárového zápasu čeká reprezentační přestávka, tak snad se nám podaří důsledně zregenerovat a připravit se na další utkání a dobrým výkonem se vyhnout nebezpečí baráže o extraligu".

Olympia Blansko - www.olympiablansko.cz

Olympia 12.6.2004
Olympia 12.6.2004
Olympia 12.6.2004
Olympia 12.6.2004
Olympia 12.6.2004
Olympia 12.6.2004
foto: jak

linka


publikováno: 15.6.2004