{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Radek Snopek: Budeme patřit k lepším týmům!

Je pravda, že budete mít nového hlavního sponzora?

Pravda to je. Pivovar Černá Hora zůstává sponzorem blanenského hokeje, na místě hlavního sponzora jej však vystřídá další významný podnikatelský subjekt v našem regionu - společnost Apos Blansko. S pivovarem Černá Hora se naši fanoušci na zimním stadionu budou setkávat i nadále, ale budou si muset zvyknout na nový název klubu - HC Apos Blansko. Velmi si vážíme této podpory a věříme, že reklama, kterou našim sponzorům děláme, bude více než důstojná.

Kdo mužstvo povede jako hlavní trenér?

Loňský hlavní trenér Otoupalík po dohodě s námi vyhověl finančně velmi zajímavé nabídce a bude v letošním roce působit jako šéftrenér extraligy juniorů a dorostu v Brně. Nemáme možnost konkurovat takovým nabídkám, a proto budeme využívat vlastních kapacit. Jako hlavní trenér povede mužstvo loňský asistent trenéra Jindřich Král. Asistovat mu bude Karel Beran a jsme rádi, že budeme také využívat bohatých reprezentačních zkušeností Radomíra Daňka, který v současné době působí v našem klubu jako trenér mládeže. Jindřich Král působí v trenérské funkci u „A“ mužstva mužů již čtvrtým rokem. V sezóně 2001/2002 dovedl jako hlavní trenér naše mužstvo do 2.NL a následně pokračoval v trenérské činnosti jako asistent Jiřího Otoupalíka. Vlastní trenérskou licenci druhé nejvyšší třídy. Karel Beran (33) bude u mužstva působit jako hrající asistent trenéra. Jako hráč působil v české extralize. Poté odešel za hokejem do Německa. V loňském roce se po šesti letech vrátil a přes brněnskou Kometu přišel do Blanska. Jeho zkušenosti, autorita a hlavně chuť do práce budou v našem mužstvu velmi platné.

Kteří hráči jsou v přípravě a jak to vypadá s novými posilami?

Do přípravy se přihlásili všichni hráči loňského kádru kromě Petra Bělohlávka, který byl zařazen do sestavy prvoligové Komety Brno. Bohužel z největší pravděpodobností nebudeme moci dále využívat služeb hráčů z Třebíče Melichara a Budi a Cakla ze Znojma. Zejména v případě Cakla je to velká škoda. Finanční možnosti nám ale neumožňují podporovat dojíždění hráčů z větší vzdálenosti. Všichni ostatní hráči, kteří se u nás vloni objevili, jsou k dispozici. Konečné složení mužstva však nebude jednoduché, protože velmi dobré jméno blanenského klubu přilákalo do Blanska další hráče. Zájem působit v Blansku projevila celá řada hokejistů, z nichž nejzajímavější jsou Tomáš Maixner (26) a Miroslav Točík (27), kteří vloni působili v 1.NL v Kometě Brno. Dále pak Jiří Mifek (30), který byl vloni jednou z opor brněnské Hvězdy. Konkurencí pro brankáře Žurka by měl být Petr Hrachovina, ale složení brankářské dvojice může ještě doznat určitých změn. Prostor dáme i juniorům z Blanska. Větší spolupráci bychom chtěli navázat s extraligovými juniory z Brna. Dobré jméno klubu tak nahrazuje naše menší finanční možnosti. Je pravděpodobné, že i když rozpočet našeho klubu patří k těm skromnějším, kvalita mužstva by mohla být velmi zajímavá.

Jak zatím vypadá příprava mužstva na sezónu?

Letní přípravu zahájilo „A“ mužstvo mužů první týden v květnu. Někteří hráči mají individuální přípravu, ale většina mužstva trénuje v Blansku - posilovna, výběhy, tělocvična, hřiště. Příprava „na suchu“ bude probíhat 4x týdně až do 1.srpna, kdy jako každoročně jdeme v Blansku na led. V průběhu srpna sehrajeme celkem sedm přípravných utkání z celky 2.NL (Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Kroměříž), ale také např. přijede Klagenfurt - loňský mistr rakouské ligy. První mistrovské utkání sehrajeme 12.září na horké půdě loňského finalisty a našeho přemožitele v semifinále - v Novém Jičíně.

Změnil se opět nějak hrací systém druhé ligy?

Hrací systém zůstává oproti loňské sezóně beze změn - dvoukolově základní část, potom dvoukolově sudá-lichá a následně play-off na tři vítězná utkání. Letos s námi nebude hrát Hvězda Brno (licence převedena na Hodoním), Velká Bíteš (převedena do skupiny "Čechy – Střed") a Frýdek místek (licence převedena na Šumperk). Kromě mužstev HC Šumperk a HC Hodonín bude naším novým soupeřem ve druhé lize HC Prostějov, který sestoupil z 1.NL.

Jaké jsou cíle do sezóny?

Cíle do sezóny zůstávají podobné těm loňským. Chceme hrát hokej atraktivní pro diváky, abychom znovu dokázali naplnit blanenský zimní stadion. Žádné konečné umístění si nestanovujeme, ale rozhodně chceme postoupit do play-off a v něm uspět alespoň tak jak v loňském roce. Věříme, že pokud se hráči, kteří jsou v přípravě, podřídí našim finančním možnostem a rozhodnou se působit po celou sezónu, budeme patřit k těm lepším mužstvům celé soutěže.

Diskuze ke článku: Radek Snopek - Budeme patřit k lepším týmům!

Radek Snopek HCxJičín HCxJičín HCxJičín HCxJičín HCxŠternberk HCxJičín HCxŠternberk

linka


publikováno: 9.6.2004