{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona Blansko vrátilo Šternberku porážku

Hokejisté Blanska porazili Šternberk na jeho ledě a srovnali stav série prvního kola play-off na 1:1. Zápas se opět rozhodoval na samostatné nájezdy, v nichž měli tentokrát více štěstí blanenští.

Začátek utkání probíhal v režii domácího Šternberku, který si vypracoval během prvních pěti minut čtyři gólové šance. Teprve v páté minutě se Blansko vzpamatovalo, když Látal po samostatné akci trefil brankáře Šternberku Pekaře do masky. Od té chvíle byli blanenští lepší a po dvou šancích Cakla se dočkali ve třinácté minutě gólu, který vstřelil Chlup po asistenci Budi. Do konce první třetiny se ještě dvakrát vyznamenal blanenský brankář Žůrek. Na výsledku nic nezměnila ani přesilová hra Blanska, ve které nebezpečně pálili Laga, Jílek a Látal.

Do druhé třetině nastoupil Šternberk opět náporem, který ovšem zmrazil už ve čtvrté minutě Drábek umístěnou střelou pod břevno. Z gólu se blanenští neradovali dlouho, protože hned z protiútoku snížil domácí Dvořák. Po tomto gólu nahradil v obraně Blanska Melichara Psota. Následovalo několik šancí Blanska, ale do konce třetině již žádný gól nepadl. Blanenští nevyužili ani přesilovou hru po hrubém faulu domácího Juráka na blanenského Cakla. Možnost přesilové hry po faulu Smolíka měl i Šternberk, ale nabídnutou šanci nevyužil.

HCxŠternberk HCxŠternberk HCxŠternberk

V průběhu třetí třetiny byli jasně lěpší hráči Blanska. Nevyužili však ani dvě přesilové hry, ani akci, při které jeli tři blanenští hráči na jednoho obránce Šternberku. Sérii blanenských šancí dovršil neproměněným samostatným únikem Horák. Šternberk se vzpamatoval až ve dvanácté minutě, kdy musel akrobaticky zachraňovat Žůrek. V téže minutě neuznal hlavní rozhodčí Šternberku gól, což přidalo utkání na nervozitě. O minutu později byl podruhé v zápase vyloučen blanenský Smolík, který dostal trest 2+10. V následné přesilové hře Šternberk kuriózním gólem vyrovnal. Blanenský brankář Žůrek přilehl puk svým betonem, ale brankový rozhodčí viděl puk v síti. Do konce řádné hrací doby mělo Blansko několik šancí. Nevyužilo však ani přesilovou hru po faulu na Bělohlávka, který sám v této přesilové hře spálil velkou šanci po nahrávce Cakla.

V opatrném prodloužení měli nejdříve navrch hráči Šternberka, kteří se ocitli několikrát sami před Žůrkem, který Blansko zachránil od druhé prohry v této sérii. Největší šanci Blanska v prodloužení spálil Šlapanský. Rozhodnout o osudu utkání tak opět musely samostatné nájezdy. Za Blansko byli úspěšní ve druhé sérii Chlup a ve čtvrté Beran. Hráči Šternberka neproměnili ze čtyř nájezdů ani jeden a Blansko se mohlo radovat z prvního bodu v této sérii.

Jiří Otoupalík, trenér Blanska: "Utkání mělo dva zlomové okamžiky. Tím prvním byla branka soupeře na 1:2, která následovala hned po naší brance. Tím druhým byl sporný gól ve třetí třetině. Nechci se hádat, jestli byl, ale kluci říkali, že určitě nebyl. Po celý zápas jsme ale byli lepší, takže jsme si výhru zasloužili."

HC TJ Šternberk-HC Blansko 2:3 SN (0:1,1:1,1:0,0:0) SN 0:2

0:1 - Chlup (Buďa)
0:2 - Drábek (Smolík)
1:2 - Dvořák (Kohůt)
2:2 - Horák (Švec)

samostatné nájezdy: 0:2